Ciekawostki Wiadomości branżowe

Zwierzęta mówią ludzkim głosem

23.12.2011
Odsłuchaj iWebreader. Wciśnij enter by rozpocząć odtwarzanie
Zwierzęta mówią ludzkim głosem Noc Wigilijna to czas, kiedy zwierzęta mówią ludzkim głosem. Można się wtedy od nich wiele dowiedzieć o ich właścicielach i opiekunach, ale czasami o znęcających się nad nimi tyranach. Od 1. stycznia 2012 r. wchodzi w życie znowelizowana ustawa dotycząca ochrony zwierząt, która wprowadza zaostrzenie kar za znęcanie się nad zwierzętami, rozszerza katalog czynów zabronionych, a także nakłada na rady gmin obowiązki opieki nad zwierzętami bezdomnymi. – powiedział minister Marek Sawicki podczas zorganizowanej dziś w Sejmie konferencji prasowej.

Ministrowi Sawickiemu towarzyszyła Beata Błasiak – organizatorka akcji „Wielcy Małym”. Jest to akcja charytatywna prowadzona od 4 lat, do której zostali zaproszeni ludzie kultury. Bierze w niej udział wielu polskich aktorów oraz innych znanych osób, które posiadają i kochają zwierzęta. Honorowy patronatem akcję objęła pani prezydentowa Anna Komorowska.

Środki finansowe zdobywane m.in. na aukcjach dzieł sztuki polskich artystów o tematyce związanej ze zwierzętami trafiają do najuboższych schronisk w Polsce. Akcją objęte zostało 7. schronisk, 2 tys. psów i 1tys. kotów.

Każdy obywatel ma obowiązki wobec zwierząt bezdomnych. Nowa ustawa nakazuje każdemu, kto napotka porzuconego psa lub kota, a w szczególności pozostawionego na uwięzi, powiadomienie najbliższego schroniska, straży gminnej lub Policji – podkreślił minister Sawicki.

Podczas konferencji minister podsumował kończący się rok i przedstawił informacje dotyczące wykorzystania środków z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007 – 2013.

75% limitu PROW 2007-2013 zostało już wykorzystane, a szacunkowe zagospodarowanie środków sięga 93% – powiedział minister Marek Sawicki i dodał, że od początku swojej działalności Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wypłaciła blisko 142 mld zł. Te pieniądze zmieniają polską wieś i utrzymują zakłady produkujące na potrzeby rolnictwa.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #krak   #marki   #rado   #teekanne   #zado