Wiadomości branżowe

Sukces 1. PZU Cracovia Półmaratonu Królewskiego

Wczoraj w Krakowie odbył się 1. PZU Cracovia Półmaraton Królewski. Wystartowało w nim blisko 4 tysiące osób. Najlepszym zawodnikiem okazał się Moses Kipruto Kibire z Kenii, który przekroczył linię mety z czasem 1:03.50. Wśród kobiet triumfowała biegaczka z Krakowa Wioletta Frankiewicz-Janowska, która osiągnęła wynik 01:12:59. Emocji w pierwszym

Wczoraj w Krakowie odbył się 1. PZU Cracovia Półmaraton Królewski. Wystartowało w nim blisko 4 tysiące osób. Najlepszym zawodnikiem okazał się Moses Kipruto Kibire z Kenii, który przekroczył linię mety z czasem 1:03.50. Wśród kobiet triumfowała biegaczka z Krakowa Wioletta Frankiewicz-Janowska, która osiągnęła wynik 01:12:59.

Emocji w pierwszym krakowskim półmaratonie nie zabrakło. Walka o pierwsze miejsca toczyła się przez cały bieg, a zgromadzeni na ostatnich 50 metrach kibice byli świadkami morderczych sprintów – najpierw o zwycięstwo, a następnie o miejsce trzecie. Ostatecznie na podium 1. PZU CPK w klasyfikacji mężczyzn stanęli tylko reprezentanci Kenii: Moses Kipruto Kibire, Abel Kibet Rop (1:03.51) oraz Martin Muia Mukule (1:04.42). Yared Shegumo walkę o pierwszą „trójkę” przegrał różnicą kilku tysięcznych sekund! W klasyfikacji kobiet drugie miejsce zajęła Kenijka Peris Jerono z wynikiem 1:13.22, trzecie zaś Rosjanka Tatiana Wilisowa, pokonując trasę w 1:13.3.

– Jestem bardzo zadowolony, że pierwszy półmaraton krakowski cieszył się taką popularnością wśród zawodników i kibiców. Szczerze gratuluję wszystkim, którzy pomimo mrozu wystartowali w tej imprezie, a szczególnie zwycięzcom. Liczę, że unikalny klimat tutejszych zawodów zmotywuje uczestników do jeszcze wytrwalszych treningów, a dobra ocena tego półmaratonu rozejdzie się w środowisku biegaczy – mówi Piotr Glen, dyrektor ds. Zaangażowań Społecznych w PZU.

Atmosferę wydarzenia podgrzewali dodatkowo kibice zebrani na całej trasie biegu oraz w strefie startu na Rynku Głównym. Dzieci bawiły się na „dmuchańcach”, a także w trakcie zajęć plastyczno-sportowych i podczas specjalnych zawodów, w których nagrodami były czekoladowe medale. Natomiast na mecie, przed Stadionem Miejskim im. Henryka Reymana wykwalifikowany masażysta prowadził krótkie szkolenia z podstawowych technik masażu.

1. PZU Cracovia Półmaraton Królewski był również okazją do wzięcia udziału w akcji charytatywnej. W działającej od soboty strefie „Podziel się kilometrem” udało się zebrać 5 800 złotych. Ta kwota to efekt zaangażowania kibiców, którzy przyszli do strefy i skorzystali z bieżni. Za każdy przebiegnięty kilometr PZU przeznaczył 10 zł na rzecz Centrum Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych „Parkowa”. Zebrane środki sfinansują zakup sprzętu do terapii sensorycznej dla dzieci.


dostarczył infoWire.pl

Źródło Grupa PZU. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy