Małopolska Wiadomości branżowe

Rozwój sektora przetwórstwa rolnego – seminarium dla przedsiębiorców

11 marca 2010 r. w centrali BRE Banku w Warszawie odbędzie się pierwsze seminarium z cyklu BRE Business Meetings. Temat seminarium to Możliwości rozwoju sektora przetwórstwa produktów rolnych z wykorzystaniem środków UE

11 marca 2010 r. w centrali BRE Banku w Warszawie odbędzie się pierwsze seminarium z cyklu BRE Business Meetings. Temat seminarium to Możliwości rozwoju sektora przetwórstwa produktów rolnych z wykorzystaniem środków UE – jeśli nie teraz to kiedy? Spotkanie adresowane jest do osób zarządzających i właścicieli przedsiębiorstw prowadzących działalność w sektorze przetwórstwa produktów rolnych.

Kliknij tutaj, aby zarejestrować się na wideokonferencję

BRE Business Meetings to cykl spotkań z ekspertami, przeznaczony dla przedsiębiorców z różnych branż i segmentów rynku. Jest to niepowtarzalna możliwość konsultacji z fachowcami z wielu dziedzin zarządzania finansami.

W trakcie najbliższego seminarium omówiona zostanie kondycja polskiego sektora przetwórstwa produktów rolnych na tle sytuacji makroekonomicznej. Uczestnicy będą dyskutować o szansach i kierunkach rozwoju przedsiębiorstw działających w tym sektorze. Ważnym punktem dyskusji będzie zagadnienie wsparcia projektów inwestycyjnych ze środków unijnych.

Naszym głównym celem jest zwiększenie wiedzy na temat ograniczenia ryzyka prowadzonej działalności oraz prawidłowego wykorzystania dostępnego wsparcia unijnego. Mamy nadzieję, że efektem seminarium będzie zwiększenie wartości dodanej produkcji rolnej i leśnej oraz poprawa konkurencyjności polskiego sektora przetwórstwa pierwotnego – mówi Jarosław Fordoński, dyrektor Biura ds. Unii Europejskiej w BRE Banku.

Zakres tematyczny został dobrany tak, aby w pięciu blokach tematycznych omówić kwestie związane zarówno z realizacją inwestycji z sektora przetwórstwa, jak i z prawidłowym montażem finansowym projektów z udziałem środków unijnych.

Organizatorzy bardzo dużą wagę położyli na odwołanie się do aspektów praktycznych. Omówione zostaną najczęściej popełniane błędy na poszczególnych etapach inwestycji: aplikowania o wsparcie unijne, realizacji oraz rozliczania projektów. Zaprezentowane zostaną dobre praktyki i przykłady montaży finansowych inwestycji objętych dofinansowaniem w ramach działania 123 Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich (PROW), ze szczególnym uwzględnieniem możliwości finansowania inwestycji z udziałem zaliczek.

Organizatorami spotkania są BRE Bank oraz Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości. Patronem medialnym jest Grupa PTWP, wydawca magazynu „Rynek Spożywczy” oraz portali rynekspozywczy.pl i dlahandlu.pl.

Seminarium odbędzie się 11 marca 2010 r. w centrali BRE Banku w Warszawie, przy ul. Senatorskiej 18, w sali 5.3. Początek o godz. 10.00. Udział w seminarium jest bezpłatny.

Tych z Państwa, którzy nie będą mogli osobiście pojawić się na seminarium zapraszamy na wideokonferencję on-line. Aby wziąć udział w wideokonferencji, należy zarejestrować się w biurze prasowym BRE Banku.

Kliknij tutaj, aby zarejestrować się na wideokonferencję

Zapraszamy.

A to już wiesz?  Jak wybrać najlepszy bagaż na wakacyjną podróż?

***


BRE Bank należy do ścisłej czołówki banków finansujących inwestycje realizowane przez przedsiębiorców przy udziale środków UE. Wg raportu IBnGR wydanego w 2009 r. (dane za 2008 r.) BRE Bank zajmuje drugie miejsce pod względem wielkości udzielonych kredytów na finansowanie inwestycji unijnych. BRE może pochwalić się wieloletnim doświadczeniem w tym zakresie (kredyty w ramach przedakcesyjnego programu SAPARD oraz programów unijnych na lata 2004-2006 oraz 2007-2013).


 

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy