Ciekawostki Wiadomości branżowe minrol

Wójt Roku 2011

Wójt Roku 2011
18.02.2012

Wójt Roku 2011 Minister rolnictwa i rozwoju wsi Marek Sawicki uczestniczył w uroczystym rozstrzygnięciu ogólnopolskiego konkursu Wójt Roku 2011. Organizatorem konkursu jest Redakcja Audycji Rolnych Programu 1 TVP S.A., a honorowy patronat nad nim sprawuje Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski.

Celem konkursu jest wyłonienie wójta, który w roku 2011 mógł poszczycić się największymi osiągnięciami w pracy na rzecz swojej gminy. W pierwszym etapie mieszkańcy gmin, organizacje i instytucje zgłaszali kandydatów do tytułu najlepszego polskiego wójta. Następnie z grona wszystkich zgłoszonych osób kapituła konkursu wybrała 10 finalistów. Laureatem konkursu zostaje ten z finalistów, na którego widzowie oddadzą najwięcej głosów.

Gratulując laureatom konkursu minister Marek Sawicki podkreślił rolę i znaczenie wójta w lokalnym samorządzie.

“Gmina jest to takie miejsce, w którym sprawdzają się rzeczywiście tylko dobrzy, gdyż tylko poprzez ciężką pracę zdobywa się przez cztery lata zaufanie wyborców potwierdzane z kadencji na kadencję. I tym większa jest satysfakcja jeżeli tak liczna grupa mieszkańców danej gminy głosuje na swojego wójta”.

W imieniu Prezydenta RP gratulacje laureatom złożył sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP Dariusz Młotkiewicz.

W dzisiejszej, jedenastej edycji konkursu zwyciężył wójt gminy Pałecznica (woj. małopolskie) Marcin Gaweł, który swoją funkcję pełni od roku 1999.

http://www.minrol.gov.pl/

Similar Posts