Małopolska Wiadomości branżowe

Brudne lasy w gminie Czernichów

Jadąc przez Dabrowę Szlachecką, możemy podziwiać piękne lasy, oddychać świeżym powietrzem i odpoczywać, patrząc na bielejące młode brzozy i na stary, poważny las. Aby jednak

Jadąc przez Dabrowę Szlachecką, możemy podziwiać piękne lasy, oddychać świeżym powietrzem i odpoczywać, patrząc na bielejące młode brzozy i na stary, poważny las. Aby jednak nie stracić tej oezyjemności, nie wolno spogladać w kierunku ziemi. Dlaczego? To bardzo wazne pytanie, na które powinien zadać sonie każdy.

Dlaczego ludzie wywożą śmieci do lasu? Czemu nikt nie reaguje na taką sytucję? Dlaczego w gminie Czernichów pozwala się na takie bezprawie?

Być może, do wywożenia śmieci do lasu skłania ludzi brak pieniędzy i lenistwo. Trudniej i drożej jest zamówić śmieciarkę, a las jest tak blisko. Jednak ci, którzy wyrzucają śmieci do lasu, nie zdają sibie chyba sprawy w tego, co robią i jak w ten sposób niszczą zanieczyszczają środowisko.

W lesie można znaleźć wszystko: od plastykowych butelek, poprzez woreczki, stare ubrania do pieluch dziecięcych jednorazowych – oczywście, zużytych. Szklane butelki również błyszczą niemal na każdym kroku.

Jeśli wybierzesz się do tak pięknego lasu, i wysiądziesz z samochodu, to pamiętaj, że może zrobić Ci się niedobrze.

Kolejną rzeczą jest to, że las o którym piszę, stanowi w dodatku park krajobrazowy. Czy można z parku robić jedno wielkie wysypisko śmieci?

Gmina powinna zdecydowanie zrobićcoś, aby takiej sytuacji uniknąć. oprócz tego, należałoby zrobić coś ze śmieciami, które już tam są. Zalegają one niczym złoża węgla brunatnego, tyle, że węgiel ma przyjemniejszy zapach.

Kolejną tragiczną rzeczą i zupełnie przedziwną jest to, że przez las prowadzi ścieżka rowerowa. Czemu rowerzyści są zmiszeni do obcowania z taką przyrodą, która nie jest chroniona w żaden sposób, i która się wielkim złożem śmieci okolicznych mieszkańców?

Jeśli nikt nie pilnuje lasu, i jeśli ludzie nie troszczą się o miejsce,w którym żyją, byc może znajdzie się ktoś, kto zwróci uwagę tym, którzy nie szanują lasu i samych siebie.
mks

hastagi na stronie:

#BRUDNE LASY #jak wykonać wieniec dożynkowy

0 0 vote
Article Rating

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
justyna
justyna
13 lat temu

Witam od jakiegos czasu jestem mieszkanka czernichowa.Oczywiscie potepiam wyrzucanie smieci do lasu aczkolwiek jestem zazenowana i pelna niemilego zaskoczenia na temat tego w jakich odstepach czasowych przyjezdza tu mpo wywiezc smieci. Jesli ktos w ogole czyta tu posty od ludzi bardzo prosze o maila zwrotnego na podany wyzej adres.Dziwi mnie rowniez to ze do tej pory nikt z mieszkancow sie nie zbuntowal.Jak mozna gromadzic smieci przez cztery tygodnie ;jest to niedopuszczalne i karygodne.”Mieszkamy przeciez w cywilizowanym kraju a polska wies, taka ktora mialam okazje zaobserwowac na przykladzie Czernichowa budzi jedynie smiech i zazenowanie.Milo ze jest taka strona , byc moze… Czytaj więcej »

Monika
Monika
13 lat temu

Obawiam się, że w nowym roku sytuacja się pogorszy. Jeżeli opłata za wywóz śmieci będzie jeszcze droższa, każdy będzie wolał wyrzucić je do lasu, niż zapłacić na dodakowe kontenery. Dlatego, decyzja o zwiększenoi tej opłaty jest najgorszą z mozliwych. Przecież płacimy podatki, więc nie rozumiem nawet, dlaczego w ogóle jeszcze dodatkowo mamy płacić za coś, za co już zapłaciliśmy. Mam nadzieję, że mieszkańcy gminy nie będą wyrzucać śmieci do lasu, i że skorzystają z innych opcji – chociaż segregacja śmieni nawet tu nie pomoże, dlatego właśnie że trzeba gdzieś je trzymać, zanim w ciągu trzech kolejnych miesięcy pojawią się pracownicy… Czytaj więcej »