Małopolska Wiadomości branżowe

Działki pod Krakowem

Jeśli jeszcze nie kupiłeś działki pod Krakowem, a przymierzasz się do tego, to najwyższy czas to zrobić. Dlaczego? Ponieważ ceny rosną w takim tempie, jakich

Jeśli jeszcze nie kupiłeś działki pod Krakowem, a przymierzasz się do tego, to najwyższy czas to zrobić. Dlaczego? Ponieważ ceny rosną w takim tempie, jakich jeszcze nie było. powtarza się sytuacja z cenami ziemi pod Warszawą sprzed kilku lat.

W Małopolsce jeszcze ten trend jest w powijakach, choć i tak ceny już są zastraszające. Jednak nie warto czekać do kolejnej wiosny. Wtedy znów wartość działek wzrośnie.

W roku 2004 można było kupić działkę pod Krakowem za cenę 3 tysięcy za jeden ar, natomiast rok 2005 przyniósł znaczną podwyżkę cen. W 2005 roku za cenę 6 tysięcy złotych można było kupić jeszcze działki w Zabierzowie i okolicach, za 6 tysięcy w Piekarach i taniej jadąc w stronę Czernichowa. Tyniec już był bardzo drogi, od kiedy stał się dzielnica Krakowa.

Teraz zaś, w 2007 roku szacuje się, że w promieniu 30 km od Krakowa nie można znaleźć tańszej działki niż za 15 tysięcy za ar. Rzeczywiście jest jeszcze trudniej. Np. działka 40 arowa w Dąbrowie Szlacheckiej kosztuje 260 tysięcy, natomiast działka budowlana w Piekarach, kilka kilometrów od granic Krakowa, kosztuje już 25 tys. zł za ar.

Liszki i Kryspinów są jeszcze droższe, okolice Balic, pomimo, ze lotnisko jest bardzo uciążliwe, również bardzo wysokie. Ceny podskoczyły także w samych Myślenicach i pod Myślenicami.

Czasami ziemię można kupić w jednym dużym kawałku – warto wtedy umówić się za znajomymi, którzy też chcą kupić działkę, kto zajmuje jaką cześć i kupić ją wspólnie, nawet w kilka rodzin. Jeśli działka ma hektar lub więcej, a nawet pół hektara, i jest częściowo rolna a częściowo budowlana, na pewno cena będzie niższa. Warto więc szukać działki wspólnie z kimś. Później można dokonać podziału.

Droższe są działki w miejscach, gdzie istnieje miejscowy plan zagospodarowania przestrzeni. Wtedy nie musisz starać się o tzw. WZ (warunki zabudowy). Jeśli je otrzymasz, możesz starać się o pozwolenie na budowę domu.

Pamiętaj, ze działka to bardzo dobra inwestycja. Nawet, jeśli nie jesteś pewien, czy będziesz tam budował dom, warto ją kupić, o ile masz na to pieniądze, ponieważ tylko możesz na tej inwestycji zyskać.
mks

Dane na 2007 rok. Dotyczy cen działek budowlanych.

ziałki pod Krakowem Diałki pod Krakowem Dzałki pod Krakowem Dziłki pod Krakowem Dziaki pod Krakowem Działi pod Krakowem Działk pod Krakowem Działkipod Krakowem Działki od Krakowem Działki pd Krakowem Działki po Krakowem Działki podKrakowem

hastagi na stronie:

#wołowice #działki pod krakowem #ogrodki dzialkowe malopolska sprzedaz #ile kosztuje ar działki rolnej #ogródki działkowe małopolska #działka pod krakowem #domek na ogrodkach dzialkowych krakow sprzedaz #dzialki pod krakowem

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy