Ciekawostki Wiadomości branżowe

IV Bieg Po Dolinie Będkowskiej i XI Wyścig Rowerów Górskich

IV Bieg Po Dolinie Będkowskiej i XI Wyścig Rowerów Górskich 14-09-2010 W niedzielę, 12 września w Dolinie Będkowskiej odbył się IV Bieg o Puchar Wójta

IV Bieg Po Dolinie Będkowskiej i XI Wyścig Rowerów Górskich
14-09-2010

W niedzielę, 12 września w Dolinie Będkowskiej odbył się IV Bieg o Puchar Wójta Po Dolinie Będkowskiej. W biegu wzięła udział rekordowa liczba prawie pięciuset zawodników, dorosłych i dzieci, z Małopolski, Ukrainy, Białorusi i Mołdawii. Dorośli rywalizowali na trasie długości 4600 metrów a dzieci, stosownie do wieku na krótszych dystansach od 100 do 1000 metrów. Organizatorami biegu byli KKS „Jura Moto Sport” i Jurajska Izba Gospodarcza. Współorganizatorami, gminy Jerzmanowice-Przeginia, Zabierzów i Wielka Wieś.
W biegu głównym zwycięzcami zostali Nikołaj Riabinin z Białorusi z czasem 16:07 i Katarina Karmanienko z Ukrainy z czasem 19:23. Najlepszymi zawodnikami z gminy Wielka Wieś zostali Krystyna Nowak z Wielkiej Wsi 26:28 i Michał Krawczyk z Będkowic 24:53. Najlepszym zawodnikiem z gminy Zabierzów został Piotr Liwora z Rudawy 20:02. Zawodnicy ci zostali uhonorowani pucharami ufundowanymi przez wójtów. Zawodnicy w biegach „dorosłych” rywalizowali w kategorii generalnej, wiekowych oraz specjalnej kategorii małżeństw, gdzie kryterium był w staż małżeński i suma czasów małżonków. Oprócz nagród finansowych i rzeczowych wśród wszystkich biegaczy rozlosowano netbook ufundowany przez prezesa firmy Colorex Jacka Figla. Specjalny puchar ufundowany przez starostę krakowskiego Józefa Krzyworzekę otrzymała Szkoła Podstawowa z Racławic gm. Jerzmanowice-Przeginia, z której najwięcej dzieci wzięło udział w biegu. Miejsca kolejne w tym rankingu zajęły: Gimnazjum w Białym Kościele, Szkoła Podstawowa w Sąspowie i Gimnazjum w Jerzmanowicach. W sumie w konkurencjach dziecięcych wzięło udział ponad 230 młodych biegaczy. Wszyscy oni otrzymali medale, dyplomy, koszulki a zwycięzcy puchary. Wśród dzieci rozlosowano także aparat cyfrowy ufundowany przez wójta gminy Jerzmanowice-Przeginia Adama Piaśnika.
Po konkurencjach biegowych odbył się na tej samej trasie XI Wyścig Rowerów Górskich. Kilkudziesięciu zawodników z Małopolski i Śląska rywalizowało w kilkunastu konkurencjach na trudnej, błotnistej trasie jurajskiej. Sędzią głównym zawodów był Bogdan Koraszewski a dyrektorem sportowym Wojciech Wojtaszek.
Nagrody wręczali wójt gminy Zabierzów Elżbieta Burtan, w imieniu wójta gminy Wielka Wieś kierownik działu promocji Marcin Rybski. Dyrektorem biegu był Józef Baran, a sędzią głównym zawodów Grzegorz Olszowik.
Wsparcia finansowego udzielił Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego i Starostwo Powiatowe w Krakowie. Projekt zrealizowano ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju regionalnego w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2010.

http://powiat.krakow.pl/aktualnosci,task,show,id,675,iv-bieg-po-dolinie-bedkowskiej-i-xi-wyscig-rowerow-gorskich.html

hastagi na stronie:

#piotrek liwora

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy