Wiadomości branżowe Życie za miastem

Dlaczego warto mieszkać poza miastem?

Pielenie i dbanie o ogródek z domkiem położonym blisko lasu kojarzy nam się zazwyczaj ze starością, z okresem każdego człowieka, który już jest na emeryturze i cieszy się naturą nie tylko na letnich wyjazdach, ale również na co dzień.

Pomyśl sobie o słonecznym dniu, soczystej zieleni i zastanów się, czy aby nie jest to coś dla ciebie. Oto kilka powodów, dla których warto mieć własny ogródek, z wyhodowanymi tam samodzielnie owocami i warzywami:

1. Kwiatków zapach, ptaszków śpiew…

Czyż nie miło jest położyć się na leżaku w ciepły dzień i pooddychać świeżym powietrzem z dala od problemów i hałasu. Jest to idealny sposób na od stresowanie się i zapomnienie o problemach. Już na samą myśl robi się nam lepiej, a co dopiero przeżywając to rzeczywiście. Mimo, iż nazywamy się „ludźmi miasta”, to każdego z nas od czasu do czasu ciągnie do natury. Nie jest to nic złego przyznać, że miasto nie jest dla nas. Wyprowadzka z miasta na jej peryferia, czy też do spokojniejszego ma swoje plusy, którymi żaden „miastowy” nie będzie mógł się poszczycić. Życie w takim miejscu zupełnie inaczej upływa, już przestajesz gonić za wszystkim, a wyciszasz się. Same poranki są pełne pozytywnych aspektów. Zamiast wysłuchiwania za oknem odgłosów samochodów, robót drogowych, czy turkotu tramwaju przemierzających tory, budzi cię śpiewanie ptaszków za oknem, lub promienie słońca wciskające się przez okno do twojej sypialni. Wyglądasz za okno, a tam króluje kojąca zieleń. Jeśli je otworzysz nie zaatakuje cię dym spalin, lecz świeże powietrze, od razu lepiej, prawda?!

2. Zdrowiej żyć!

Rzeczywiście możesz sprawić, że twoje życie obróci się o 360 stopni. Sama świadomość tego, że masz las pod nosem, czy też prawdziwą łąkę, od razu zachęca do spacerów czy uprawiania joggingu. Jeśli jesteś amatorem sportu, to takie miejsce sprzyja rozwijaniu aktywności fizycznej. Od rana zamiast mocnej kawy, wybierasz się na pół godzinny jogging, który nie dosyć, że da ci tą samą dawkę energii, to również naładuje cię pozytywną energią na cały dzień. Pomyśl sobie tylko jak skorzysta na tym twoja figura. Jeśli zdecydujesz się na posiadanie pupila, jakim jest pies, co oczywiście jest łatwiejsze, niż w mieście, bo możesz go swobodnie wyprowadzać na spacer, to będziesz miał kolejną okazję do tego, aby nie siedzieć w domu przed telewizorem, tylko ruszyć się na przechadzkę. Jest z resztą udowodnione, że osoby, które posiadają psa, mają rzadziej problemy z nadwagą, niż osoby, które ich nie mają. Jest to dosyć logiczne, gdyż chcąc, nie chcąc musimy chociaż dwa razy dziennie wyprowadzić naszego ukochanego Burka na spacer. Poza tym lepiej zaczynamy się odżywiać, co przecież jest również nie bez znaczenia dla naszego organizmu. Uprawiając własny ogródek możemy wyhodować warzywa, które potem ze smakiem będziemy wcinać za śniadanie. Dbanie o ogródek może nie tylko zastąpić poranną gimnastykę, ale również może sprawiać nam niezłą satysfakcję. Możemy zabawić się w projektowanie przestrzeni naszego ogródka i zasadzić parę kwiatków.

3. Towarzysko aktywni:

Własny ogródek, czy dość duży taras pozwalają na to, aby urządzić nie lada przyjęcia. Odtąd spotkania towarzyskie nabiorą nowego wymiaru. Nie trzeba będzie się cisnąć w czterech ścianach, tylko np., urządzić grilla na świeżym powietrzu, co na pewno spodoba się znajomym. Dobrym pomysłem jest również zaproszenie przyjaciół na sobotnie śniadanie. Jednak goście, gośćmi, ale zazwyczaj chcemy odpoczynku, a weekendy najchętniej byśmy przeleżeli w łóżku. Nie musimy wysłuchiwać kłótni sąsiadów, czy imprezy studenckiej za ścianą. Własny domek gwarantuje nam niezależność i odseparowanie od reszty świata.

Jeśli powyższe argumenty nie przekonały ciebie do zmiany dotychczasowego trybu życia (przynajmniej tej częściowej), to prawdopodobnie nie zrobi tego już nikt ani nic. Aczkolwiek, z pewnością dały tobie do myślenia. Tak, że teraz, zanim obudzisz się na dobre, spojrzysz przez okno i zastanowisz się: „czy to, co widzę, napawa mnie optymizmem, dodaje mi energii na cały dzień?”. Być może wówczas zastanowisz się głębiej, co jest w życiu najważniejsze… Oby okazało się, że dostrzeżesz wszystkie niezbędne walory naszej natury!

OPRACOWANIE: Katarzyna Kupczyk & Marta Akuszewska

hastagi na stronie:

#życie na wsi czy w mieście rozprawka #rosną ceny nieruchomości w wołowicach

Similar Posts