Wiadomości branżowe

PZU mobilizuje dodatkowe siły w Małopolsce

Po ostatnich nawałnicach na południu Polski najbardziej ucierpiały miejscowości Kasinka Mała, Węglówka, Mszana Dolna, Pcim, Wiśniowa oraz Szczyrzyc i okolice. Dominuja podtopienia i zalania. Teraz najważniejsza jest jak najszybsza  likwidacja szkód na terenach dotkniętych nawałnicami. - Jesteśmy w pełni przygotowani na ich obsługę. Uruchomiliśmy dodatkowych rzeczoznawców, którzy

Po ostatnich nawałnicach na południu Polski najbardziej ucierpiały miejscowości Kasinka Mała, Węglówka, Mszana Dolna, Pcim, Wiśniowa oraz Szczyrzyc i okolice. Dominuja podtopienia i zalania. Teraz najważniejsza jest jak najszybsza  likwidacja szkód na terenach dotkniętych nawałnicami.

– Jesteśmy w pełni przygotowani na ich obsługę. Uruchomiliśmy dodatkowych rzeczoznawców, którzy na miejscu prowadzą oględziny zalanych nieruchomości i pojazdów. Każdy klient PZU otrzyma naszą pomoc – mówi Michał Witkowski, rzecznik PZU.

Na terenach dotkniętych przez nawałnice przedstawiciele PZU aktywnie współpracują z lokalnymi władzami by sprawie zorganizować pomoc poszkodowanym.

Dzisiaj uruchomiliśmy Mini Mobilne Biuro PZU, w którym można zgłosić szkodę. Do godziny 11 biuro stacjonowało w Kasince Małej. W Szczyrzycu będzie stało przed restauracją Marysia, od godz. 12 do 15. Można w nim zasięgnąć informacji o szkodach, w tym również o oględzinach i zalecanych działaniach.

Rzeczoznawcy, którzy przyjeżdżają na miejsce zdarzenia dokonują oględzin niezwłocznie po zgłoszeniu szkody. W terenie pracuje kilkuset likwidatorów.

W mniejszych szkodach klienci mogą korzystać z najszybszej, uproszczonej metody likwidacji szkody. Pozwala ona wyliczyć wysokość odszkodowania na podstawie wywiadu z poszkodowanym, bez oględzin rzeczoznawcy miejsca zdarzenia.

Przypominamy, osoby ubezpieczone w PZU, których domy są uszkodzone przez ulewy, powinny starać się minimalizować straty po żywiole i zapobiegać powiększaniu szkody. Nie ma przeszkód aby np. wypompowywać wodę z zalanych pomieszczeń oraz osuszać i wentylować pomieszczenia. Zalane ruchomości trzeba przenieść i suszyć. Jeśli nie nadają się do suszenia – trzeba je złożyć w jedno miejsce, żeby rzeczoznawca mógł je obejrzeć. Nie powinno się wyrzucać żadnych uszkodzonych rzeczy. Można też zrobić zdjęcia zniszczonym ruchomościom, takim jak meble, dywany, sprzęt domowy tak, aby rzeczoznawca mógł oszacować wysokość zniszczeń.

Przypominamy, że zaraz po ulewie trzeba zgłosić szkodę do PZU. Można to zrobić przez naszą Infolinię 801-102-102, Internet lub osobiście w placówce lub naszym mobilnym punkcie.


dostarczył infoWire.pl

Źródło Grupa PZU. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy