Małopolska Wiadomości branżowe Wołowice

Działki w Wołowicach drożeją

Jeżeli kupiłeś działkę na terenie Wołowic czy w sąsiednich miejscowościach – możesz sobie pogratulować. Oczywiście, o ile nie kupiłeś jej na terenie zalewowym. Miałbyś nie lada problem gdyby okazało się, że bez poinformowania ludzi mieszkających tam, właśnie wysadzają wały.

działka na dobrym terenie to złota inwestycja, i to w dosłownym tego słowa znaczeniu. Jeszcze rok czy dwa lata temu mogłeś kupić działkę za 4 tysiąca za jeden ar, a teraz być może jest ona warta 5 lub 6 tysięcy złotych.

część Wołowic to rzeczywiście teren zalewowy – i tam działki z pewnością są tańsze. Zanim więc kupisz ją, dowiedz się, co będzie się działo w przyszłości przy możliwości zalania tego terenu wodą z Wisły.

Być może lepiej kupić działkę w powyższej Dąbrowie Szlacheckiej, na którejś z górek? Tam jednak ziemia jest jeszcze droższa – ceny już w ubiegłym roku wahały się tam pomiędzy 4 tys. za ar do 6 tys, a nawet więcej. Co będzie w tym roku? Sezon na kupowanie działek dopiero zaczyna się.

Zawsze, kiedy nadchodzi wiosna, ceny rosną, ale również zainteresowanie działkami jest proporcjonalne do wzrostu cen. Taka sytuacja trwa aż do później jesieni. Ludzie starają się o kredyty na zakup działek, podpisują umowy przedwstępne, aby nikt nie zdążył ubiec ich z zarezerwowaniu danego kawałka ziemi.

Im bliżej z Wołowic do Krakowa, tym gęściej stoją domki. Powstają one niby grzyby po deszczu – niezależnie od zamożności tych, którzy kupili działkę. Dlaczego? Właśnie z powodu kredytów. Niemal każdy może dostać jakiś kredyt, nawet jeśli nieduży, to i tak można go wykorzystać na budowę jednego piętra czy doprowadzenie domu do stanu surowego otwartego i zostawić tak na jakiś czas.

W ziemię warto inwestować – wie o tym niemal każdy. Jeśli posiadasz więc nadmiar gotówki – kup ziemię, a zyskasz na tym wiele.
mks

hastagi na stronie:

#działki w wo

Similar Posts