Wiadomości branżowe

Urodzinowe lato na Podhalu

Teaser

Najbliższym wydarzeniem w ramach „Czasu na Białkę” będzie Wielkie Otwarcie Lata, które odbędzie się w pierwszy weekend lipca (6-7.07.2013). Dla wszystkich gości białczanie przygotowali mnóstwo niespodzianek. Każdy kolejny tydzień to nowe, rodzinne atrakcje: Festyn Białaczański, Tatrzańska Ścigacka, Białczańska Familiada i zawody Cross Monster. Jednak najbardziej wyczekiwane są drugie urodziny Termy Białka, które potrwają aż dwa dni – 13 i 14 lipca. Podczas uroczystości jedną z najważniejszych osób będzie mały przedstawiciel lub przedstawicielka dziecięcego świata. Podobnie jak w zeszłym roku, Terma zorganizowała plebiscyt, w którym wszyscy internauci mogli zgłaszać i głosować na Ambasadora Termy Białka. Jedynym wymogiem jest wiek, wszyscy kandydaci muszą w roku 2013 kończyć drugi rok swojego życia – tak jak Terma Białka. Zwycięski maluch zapewni sobie i rodzinie wolny wstęp do wszystkich atrakcji obiektu geotermalnego przez cały rok.

W zeszłym roku plebiscyt wygrał roczny Kubuś Mokracki, który regularnie odwiedzał Termę i recenzował swoim uśmiechem każde wydarzenie.

Swoje urodziny Terma Białka będzie obchodzić hucznie, iście po góralsku. Na zabawę zaproszeni są wszyscy, którzy odwiedzą nas w te dwa szczególne dni lipcamówi Monika Radwańska, Specjalista ds. marketingu Termy Białka.  – Będzie rodzinnie i podhalańsko.

W ramach drugich urodzin Termy Białka goście będą mogli wziąć udział w lekcji dojenia owiec, prowadzoną pod bacznym okiem juhasów, bacowie będą czuwać nad „puceniem” oscypków, a gaździny nad wyrabianiem masła w tradycyjnych kiernikach. Jednak czekają nas nie tylko atrakcje spod znaku kulinariów. Prócz tego na urodzinowej imprezie będzie można sprawdzić się w zbójeckich dartach, czyli wbijaniu młotkiem gwoździ, piłowaniu bali drewna w tandemach, strzelaniu z procy, góralskich kręglach, stąpaniu po wodzie suchą stopą i wielu innych podhalańskich konkurencjach. Zwieńczeniem wydarzenia będzie pokaz laserów.

Dla zwolenników świętego spokoju i nicnierobienia Terma przygotowała dodatkowy scenariusz. Goście będą mogli leżeć, leniwie przeciągając się w słońcu, relaksować się w leczniczych, termalnych źródłach, a w przerwach odwiedzać saunarium, by potem zażywać lodowatych kąpieli. Dla każdego coś dobrego.

Atrakcje dla dzieci

Od początku lipca rodziców przybywających do Białki z pociechami z pewnością zainteresuje mokry plac zabaw w Termie Białka – to wyjątkowe miejsce gdzie maluchy (choć nie tylko one) będą mogły spędzać czas na zabawie, a rodzice zrelaksować się w gorących źródłach.

Na czas wakacji Białkę Tatrzańską wybrały także dinozaury z Parku Dinozatorland w Zatorze. Do końca sierpnia na ogólnodostępnym terenie pomiędzy Termą Białka będzie można poznawać zwyczaje, menu i warunki życia tych gadów. Pozostać w klimacie prehistorycznym pozwolą również zabawy archeologiczne. Wszystkie dzieci będą mogły grzebać w ziemi, poszukując niezwykłych okryć na specjalnie zbudowanym placu wykopaliskowym. To jedyna, niepowtarzalna szansa, aby zostać Indianą Jonesem.

„Czas na Białkę”

Lokalna inicjatywa 15 partnerów „Czas na Białkę” to wyjście naprzeciw turystom, którzy chcą mieć pełną informację na temat Białki Tatrzańskiej i okolic oraz pragną zaplanować wypoczynek dla siebie i całej rodziny. Połączenie ofert obiektów rekreacyjnych, pensjonatów, restauracji daje możliwość korzystania z preferencyjnych warunków cenowych i pokazuje, że Białkę warto odwiedzić nie tylko zimą, gdy sezon narciarski w pełni. Lato w górach to relaks, natura, piesze wędrówki, górskie zmagania rowerowe, termalne kąpiele i wiele innych atrakcji pod szyldem „Czasu na Białkę”. Cała akcja prowadzona jest przy wsparciu władz samorządowych.

Turysto, jeśli wybierasz się na Podhale, sprawdź stronę www.czasnabialke.pl i odwiedź Białkę Tatrzańską!

Źródło Terma Białka. Dostarczył netPR.pl

Similar Posts