Wiadomości branżowe

JAVA bez tajemnic. EPAM Systems organizuje w Krakowie spotkanie dla programistów – EPAM Tech Talks

Już 16 kwietnia o godzinie 18 w krakowskim klubie The Stage odbędą się EPAM Tech Talks. To cykl spotkań dla programistów JAVA, którzy chcą poszerzać wiedzę w tym zakresie. Swoim doświadczeniem podzielą się weterani programowania – Jeremy Edberg z Netflixa oraz Martin Toshev z bułgarskiego oddziału EPAM Systems. Wstęp na wydarzenie jest wolny. Kraków jest ośrodkiem

Już 16 kwietnia o godzinie 18 w krakowskim klubie The Stage odbędą się EPAM Tech Talks. To cykl spotkań dla programistów JAVA, którzy chcą poszerzać wiedzę w tym zakresie. Swoim doświadczeniem podzielą się weterani programowania – Jeremy Edberg z Netflixa oraz Martin Toshev z bułgarskiego oddziału EPAM Systems. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Kraków jest ośrodkiem wyróżniającym się na polskiej mapie IT. Swoje siedziby ulokowało tutaj wiele międzynarodowych korporacji, między innymi EPAM Systems, który w dwóch krakowskich biurach zatrudnia ponad 250 osób. Duży potencjał krakowskich uczelni oraz obecność sektora nowych technologii zachęcają do inwestowania coraz to nowe firmy. Według Ministerstwa Gospodarki, w tej chwili w Polsce zatrudnionych jest ok. 400 tys. informatyków. Sektor IT potrzebuje jednak kolejne 50 tys. specjalistów. Dotyczy to również rynku krakowskiego, na którym w szczególności poszukiwani są programiści JAVA.

Silna pozycja IT w Krakowie wynika również z popularności miasta, jako lokalizacji dla centrów usług wspólnych (BPO). Kraków utrzymał 9. miejsce w tegorocznym rankingu Tholons Top 100 Outsourcing Destinations. Stolica Małopolski zajmuje w nim najwyższe miejsce spośród wszystkich miast europejskich.

Rozwój naszej firmy na polskim rynku rozpoczął się – nieprzypadkowo – właśnie w Krakowie” – mówi Michał Lisiecki z firmy EPAM Systems. „Wysokie umiejętności krakowskich programistów, testerów czy analityków sprawiają, że firmy IT muszą naprawdę postarać się, aby przyciągnąć do siebie największe talenty. Mam nadzieję, że EPAM Tech Talks będą dla programistów ciekawym doświadczeniem i pozwolą na poszerzenie ich wiedzy z zakresu języka JAVA” – dodaje Michał Lisiecki.

EPAM Tech Talks to znakomita okazja, aby posłuchać, co o programowaniu mają do powiedzenia doświadczeni specjaliści języka JAVA. Jeremy Edberg opowie o różnych aspektach obliczeń rozproszonych oraz zaprezentuje przykłady ich praktycznego zastosowania. Podzieli się również swoim doświadczeniem z pracy w Netflix oraz reddit. Z kolei Martin Toshev opowie o dwóch projektach software’owych: Jigsaw oraz Penrose.

Więcej informacji o wydarzeniu można znaleźć na stronie: http://www.meetup.com/EPAM-Tech-Talks-Krakow/events/221520148/

17 kwietnia, w piątek, EPAM Tech Talks przenoszą się do Gdańska.

O prelegentach:

Jeremy Edberg jest aniołem biznesu i doradcą start-upów oraz inkubatorów biznesowych. Obecnie pracuje dla Netflixa, największej wypożyczalni filmów on-line na świecie. Był również pracownikiem reddit, PayPala oraz Sendmaila. Jest absolwentem UC Berkeley.

Martin Toshev pracuje jako Lead Software Engineer w bułgarskim biurze EPAM Systems. Jest absolwentem Uniwersytetu w Sofii. Jest specjalistą języka JAVA oraz certyfikowanym doradcą z zakresu rozwiązań chmur obliczeniowych. Interesuje się również aplikacjami klasy enterprise czy bazami danych NoSQL


dostarczył infoWire.pl

Źródło EPAM Systems. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy