Wiadomości branżowe

Naturalnie pomagamy – Nowakowie mają już podłogi

Teaser

21 sierpnia 2011 roku wypadek awionetki Cessna w okolicach Krakowa spowodował pożar dwóch budynków, które uległy całkowitemu zniszczeniu. Rodziny Nowaków zamieszkujące domy zdołały uciec, straciły jednak dorobek życia. Nadzór budowlany nakazał rozbiórkę budynków. Przez dwa lata, które upłynęły od wypadku, Nowakowie mieli niejedną okazję, żeby się przekonać, jak wiele może zdziałać ludzka życzliwość.

Małopolska nie jest obojętna

Zorganizowana przez Stowarzyszenie Tak, Kraków!, akcja Tak! Dla Nowaków, wspierana przez Porozumienie Dzielnic Nowohuckich i licznych przedsiębiorców udowodniła, że lokalna społeczność nie pozostaje obojętna na jednostkową tragedię. Od momentu wypadku, dzięki różnym formom pomocy oraz zaangażowaniu wielu ludzi, firm, placówek kulturalnych i mediów udało się zebrać pieniądze niezbędne na budowę dwóch około 100 metrowych, piętrowych domów. Projekty wykonał Jacek Stawiarski, architekt z biura Teka Projekt Architekci, a lokalne firmy dostarczyły materiały budowlane niezbędne do ich wykonania.

Solidnie od podstaw

Firma Kopp ufundowała podłogi w obydwu budynkach. Po konsultacjach zdecydowano się na podłogi drewniane – głównym zadaniem, jaki postawiliśmy sobie razem z rodzinami był dobór materiału, który nie tylko da odpowiedni efekt wizualny, ale będzie również jak najbardziej funkcjonalny i dopasowany do potrzeb mieszkańców. Drewniane podłogi, które zamontowaliśmy w nowych domach stworzyły solidną i piękną podstawę do urządzenia się na nowo – o zaangażowaniu firmy Kopp opowiada Edyta Gniadek, Prezes firmy.

Podłogi już na miejscu

Łącznie w obydwu budynkach zostało położone ok. 130 m2 podłóg. Ich montaż był możliwy, dzięki kolejnemu darczyńcy – firmie Loba – Wakol, dostawcy chemii budowlanej, z którym Kopp współpracuje od lat. Grunty i kleje dostarczone przez firmę posłużyły do zamocowania podłóg. – Przy tak nieoczekiwanym nieszczęściu niezwykle ważne jest odbudowanie poczucia bezpieczeństwa. Cieszymy się, że przekazując nasze produkty mogliśmy zapewnić profesjonalny montaż podłóg, a tym samym przyczynić się do trwałości ich nowych domów. Jesteśmy przekonani, że na naszych produktach można polegać i takiej pewności chcielibyśmy życzyć Państwu Nowakom w innych dziedzinach życia – mówi, Andreas Ziobro z firmy Loba – Wakol.

Nowakowie swoimi drewnianymi podłogami w nowych domach mogli się cieszyć już od ostatnich dni maja, znając wytrzymałość  zamontowanych podłóg drewnianych, będą się mogli nim cieszyć długie lata.

Obydwu poszkodowanym rodzinom, firmy Kopp i Loba – Wakol życzą dużo pomyślności w nowych mieszkaniach!

Źródło KOPP. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy