Małopolska Wiadomości branżowe

Liszki ewakuacja

1. Uwaga w związku z zagrożeniem powodziowym, mieszkańcy rejonów: Jeziorzany, Ściejowice, Piekary, Kryspinów proszeni są o przygotowanie się do opuszczenia swoich domostw.

W miarę możliwości osoby, które posiadają rodzinę, znajomych w rejonach niezagrożonych proszone są o samodzielne udanie się w bezpieczne miejsce.

2. Proszę usunąć z garaży, podwórek, dróg dojazdowych samochody – miejsce parkowania: Gimnazjum w Liszkach, Rynek Liszki i parking pod cmentarzem w Liszkach, parkingi w Cholerzynie nad zalewem.

3. Przed opuszczeniem domu proszę wyłączyć wszystkie media (prąd, gaz). W miarę możliwości przenieść meble i inne rzeczy z parteru na wyższe kondygnacje.

Domy które zostaną opuszczone będą zabezpieczone przez policję i wojsko.

Wszyscy powinni przygotować osobisty ekwipunek: dokumenty, lekarstwa, pieniądze, bielizna, ciepła odzież, śpiwór, świeczki, latarki.

Osoby które nie mają możliwości udania się w bezpieczne miejsca do swoich bliskich będą korzystać z pomocy Urzędu Gminy Liszki. Miejsca w Szkole Podstawowej w Kryspinowie, Gimnazjum w Liszkach są przeznaczone dla ewakuowanych mieszkańców. Prosimy o informację do swoich sołtysów lub pod numer Urzędu Gminy Liszki 12-280-62-34 lub 12-280-62-41.

Decyzja o ewakuacji zostanie wyraźnie ogłoszona i podana do wiadomości poprzez stronę internetową, media, megafony.

http://liszki.pl/news.php?id=295

Wacław Kula
Wójt Gminy Liszki

hastagi na stronie:

#festyny 2011 małopolska #sprzedam dom wołowice #ile sie nalezy doplaty do gorczycy przy UPO #ciało znalezione w gminie liszki

Similar Posts