Małopolska Wiadomości branżowe

Rogale świętomarcińskie w Brukseli – promocja artykułów żywnościowych wciąż trwa

Rogale świętomarcińskie

Rogale świętomarcińskie w Brukseli – promocja artykułów żywnościowych wciąż trwa
15.11.2011

Rogale świętomarcińskie w Brukseli – promocja artykułów żywnościowych wciąż trwa Marek Sawicki, Przewodniczący Rady UE ds. Rolnictwa i Rybołówstwa promował w poniedziałek 14 listopada br. w Brukseli rogale świętomarcińskie.

„Polska smakuje” to hasło akcji prowadzonej przez polską prezydencję promującej żywność wysokiej jakości. Celem akcji jest zaprezentowanie konsumentom walorów smakowych promowanych produktów, które wpisane zostały do rejestru Chronionych Oznaczeń Geograficznych. Rogale świętomarcińskie to trzeci, po truskawkach kaszubskich i jabłkach łąckich, produkt promowany przez polską prezydencję.

Minister Marek Sawicki przywiózł ze sobą 5 tysięcy pysznych, słynnych ze swojego smaku rogali świętomarcińskich, aby poczęstować przybyłych na posiedzenie Rady ministrów wraz z delegacjami, a także pracowników Rady. Pyszne, słodkie, polukrowane rogale podbiły serce nie tylko ministra, który zapytany jak smakują odpowiedział – „bosko”, ale także Komisarza Daciana Ciolosa, który nie mógł się powstrzymać przed zjedzeniem dwóch.

Rogale swiętomarcińskie sławę swoją zawdzięczają tradycyjnym metodom wyrabiania przy użyciu określonych surowców. Ich jakość wynika z wykorzystania do produkcji rzadkiego i wykwintnego nadzienia jakim jest biały mak połączony z aromatem migdałowym. Smakołyk ten w Polsce cieszy się od ponad 150 lat popularnością, a jego spożycie koncentruje się wokół dnia Św. Marcina.

Rogale świętomarcińskie
Rogale świętomarcińskie

http://www.minrol.gov.pl/

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy