Małopolska Wiadomości branżowe

Firestone – najlepsze opony do maszyn rolniczych

Modeli opon samochodowych są dziesiątki może setki, producentów ogumienia także jest wielu. Problem pojawia się wtedy, gdy szukamy opony ciągnika, przyczepy, czy innej maszyny rolniczej.

Chociaż tego typu pojazdy nie osiągają wielkich prędkości, ich opony muszą być tworzone z wielką starannością i obszerną wiedzą, bo tu liczą się trwałość, odporność, wytrzymałość.  Od 19 lat rynek ten zaopatruje japońska firma Bridgestone.  Pod popularną marką Firestone znaleźć można bardzo szeroki asortyment opon do prac polnych, leśnych, a także do maszyn używanych w sadach, ogrodach czy na plantacjach. Aby użytkownicy produktów specjalnych mogli się cieszyć ich dobrą eksploatacją firma Bridgestone  zadbała o profesjonalny serwis tworząc Agri Point. Jest to sieć niezależnych dealerów, specjalizujących się w sprzedaży opon rolniczych. Serwisy Agri Point proponują pełny wachlarz opon rolniczych Firestone, przeznaczonych do traktorów i maszyn rolniczych, oraz związany z nimi profesjonalny serwis. Każdy dealer Agri Point to gruntownie przeszkolony i doświadczony doradca, który pomaga swoim klientom osiągnąć sukces poprzez odpowiedni dobór opony, obsługę logistyczną, profesjonalny serwis oraz wsparcie posprzedażowe. Stworzona w 1998 r. sieć gwałtownie się rozbudowała i jest obecna w 14 krajach Europy, w tym w Polsce, gdzie sieć  bardzo dynamicznie się rozwija.

 Więcej informacji na ten temat znaleźć można na stronie internetowej www.bridgestone.pl

Grupa Bridgestone

Bridgestone to czołowy światowy producent opon do samochodów osobowych, dostawczych, ciężarowych, motocykli, maszyn rolniczych, samolotów oraz maszyn 
do robót ziemnych, a także dostawca rozwiązań w zakresie bieżnikowania Bandag dla samochodów ciężarowych. Japoński koncern założony w 1931 roku przez Shojiro Ishibashi, posiada obecnie ponad 50 fabryk ogumienia na całym świecie, zatrudnia powyżej 138.000 pracowników.

Bridgestone był wyłącznym dostawcą opon dla F1 w latach 2007-2010, z powodzeniem angażuje się również w wyścigi Moto GP. Europejski dział opon Bridgestone zatrudnia ponad 13.000 pracowników i prowadzi pełen zakres operacji obejmujących produkcję, rozwój, testy, sprzedaż oraz posiada własną sieć detaliczną “First Stop”.

W Polsce Grupa Bridgestone posiada 4 zakłady i 1 dział sprzedaży, w tym 2 fabryki funkcjonujące jako inwestycje typu „greenfield” w Poznaniu i Stargardzie Szczecińskim. Bridgestone został uznany najlepszym inwestorem w Polsce w roku 2008.

Polski dział sprzedaży opon Bridgestone Sales Polska powstał w roku 1994 i obecnie zatrudnia 50 osób.

Japońska grupa jest w Polsce właścicielem firm produkcyjnych: Bridgestone Poznań, Bridgestone Diversified Products Poland w Żarowie na Dolnym Śląsku, Firestone Industrial Products Poland w Wolsztynie w Wielkopolsce oraz najnowszej – fabryki opon do samochodów ciężarowych i autobusów w Stargardzie Szczecińskim.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy