Małopolska Wiadomości branżowe Wołowice

Wieś modna i wygodna

Już od jakiegoś czasu z Krakowa do Wołowic przenosi się wiele osób. W całej Polsce widać trend, który nadal postępuje. Mieszkańcy miast pozbywają się swoich mieszkań i budują domy na wsiach, niedaleko miasta.

Podobnie dzieje się w Krakowie. I nie ma w tym nic dziwnego. W końcu do pracy zawsze można szybko i sprawnie dojechać spoza miasta, zwłaszcza, jeśli jedzie się samochodem, a nawet busem czy autobusem.

Tak więc ciasne mieszkania i zatłoczone ulice zamienimy na przestrzeń, większą prywatność i wygodę. Mieszkanie na wsi ma wiele plusów. Życie jest o wiele spokojniejsze. Niektórzy wieś traktują jako punkt wypadowy podczas weekendów. Nawet ci, którzy mieszkają w Piekarach, Dąbrowie Szlacheckiej czy Wołowicach, nie zawsze w ciągu tygodnia mogą przebywać tu zbyt długo. Całe dnie spędzają w Krakowie w biurach. Jednak pozostają im soboty i niedziele, które mogą zrekompensować wiele.

Wołowice jest szczególną wsią. Dlaczego? Ponieważ są tu piękne krajobrazy. Wiele osób właśnie dlatego decyduje się na zakup działki właśnie tu. Cała gmina Czernichów, a nawet Liszki, ma piękne widoki na góry. Nie każdego dnia widać je doskonale, jednak kiedy jest piękna pogoda, lub ostre powietrze w zimie, góry rysują się bardzo wyraźnie.

Mieszkańców Wołowic wciąż przybywa. Ludzie kupują działki i budują tu domy. Jednak ze względu na to, że płynie tędy Wisła, trzeba dobrze zastanowić się, w którym miejscu kupić działkę.

Similar Posts