Małopolska Wiadomości branżowe

Posprzątajmy Polskę

Nielegalne wysypiska śmieci – nie tylko psują krajobraz i nie są niczym przyjemnym dla oczu, ale przede wszystkim zagrażają środowisku i nam samym. Teraz każdy

Nielegalne wysypiska śmieci – nie tylko psują krajobraz i nie są niczym przyjemnym dla oczu, ale przede wszystkim zagrażają środowisku i nam samym. Teraz każdy z nas może przyczynić się do ich likwidacji. Wszystko za sprawą nowego przedsięwzięcia pod nazwą Posprzątajmy.pl, którego pomysłodawcą jest Mateusz Tułecki z Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Posprzątajmy. pl to obywatelska inicjatywa, której głównym celem jest „wytropienie” nielegalnych wysypisk śmieci w całej Polsce. Każdy użytkownik serwisu internetowego Posprzątajmy.pl może dodawać fotografie odnalezionych przez siebie wysypisk. Oprócz zdjęć, umieszczona zostaje charakterystyka miejsca, w którym znajduje się wysypisko, co pozwala na przyporządkowanie go do mapy. O postępach akcji i kolejnych odnalezionych przez internautów nielegalnych zbiorowiskach śmieci, będą na bieżąco informowane media, a także władze samorządowe. Inicjator i koordynator całej akcji – Mateusz Tułecki z Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania – planuje ciągłą rozbudowę serwisu. Na Posprzątajmy.pl pojawią się jeszcze m.in. ranking łowców wysypisk, czy też mozliwość dodawania zdjęć i lokalizacji wysypisk za pomocą telefonów komórkowych. Ta inicjatywa nie tylko pozwoli „posprzątać” zanieczyszczone tereny, czy wyciągnąć odpowiednie konsekwencje za nielegalne składowanie śmieci. Może także uświadomić ogrom problemu oraz fakt, że śmieci wyrzucane przez nas nie rozpływają się w powietrzu.

Mimo, że serwis działa dopiero od kilku dni, cieszy się dużym zainteresowaniem. Na Posprzątajmy.pl internauci ciągle dodają nowe zdjęcia i opisy nielegalnych wysypisk z całej Polski. Serwis zyskał już sporą popularność. Bardzo szybko informacja o Posprzatajmy.pl pojawiła się na głównej stronie portalu Wykop.pl, gdzie internauci umieszczają ciekawe i godne uwagi linki.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy