Konkursy Małopolska Religia Wiadomości branżowe

konkurs foto – popularyzacja Szlaku Architektury Drewnianej w Małopolsce

Konkurs fotograficzny 2010!

Konkurs fotograficzny 2010 OGŁOSZONY!!!

Tematem przewodnim konkursu fotograficznego jest architektura drewniana, zaś celem konkursu jest popularyzacja Szlaku Architektury Drewnianej w Małopolsce poprzez artystyczną prezentację obiektów drewnianych, znajdujących się na Szlaku. Zachęcamy do uwiecznienia na fotografii piękna, zaklętego w architekturze drewnianych kościołów, cerkwi, spichlerzy, dworów i dzwonnic, gęsto rozsianych po Małopolsce.

Warunek jest jeden: fotografowane obiekty znajdować się muszą na Szlaku Architektury Drewnianej w Małopolsce. Pasjonaci fotografii, zarówno zawodowcy, jak i amatorzy mają w czym wybierać, bowiem na Szlaku znajduje się aż 248 obiektów! Przy każdym znajduje się tablica informacyjna, a drogę do nich wskazuje ponad 600 drogowskazów. Dzięki akcji udostępniania zamkniętych na co dzień kościółków i cerkwi, jeszcze do końca września br. w wybrane dni obejrzeć można wnętrza pięćdziesięciu z nich, w tym czterech bezcennych kościółków, wpisanych na listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Naturalnego UNESCO. Są to: kościół pw. św. Michała Archanioła w Binarowej, kościół pw. św. Michała Archanioła w Dębnie Podhalańskim, kościół pw. św. Leonarda w Lipnicy Murowanej oraz kościół pw. św. św. Filipa i Jakuba w Sękowej.

Dla laureatów przewidujemy cenne nagrody, a dodatkową nagrodą dla autorów najciekawszych zdjęć, będzie udział w wystawie pokonkursowej, podróżującej po regionie.

Termin zgłaszania prac mija 30 września 2010 r.!

http://www.drewniana.malopolska.pl/Dzial.aspx?id=5

Similar Posts