Małopolska Wiadomości branżowe

Dożynki w Łosiowie

Dożynki w Łosiowie 05.09.2011 Dożynki w Łosiowie W pierwszą niedzielę września podsekretarz stanu Andrzej Butra uczestniczył w powiatowo-gminnych dożynkach w Łosiowie położonym w województwie opolskim,

Dożynki w Łosiowie
05.09.2011
Dożynki w Łosiowie W pierwszą niedzielę września podsekretarz stanu Andrzej Butra uczestniczył w powiatowo-gminnych dożynkach w Łosiowie położonym w województwie opolskim, w powiecie brzeskim. Uroczystości dożynkowe odbywały się równocześnie z Europejskimi Targami Innowacji i Przedsiębiorczości.

Święto Dziękczynienia to piękna, wielowiekowa tradycja. Jej symbolem jest bochen chleba z tegorocznego ziarna. Tegoroczne żniwa to jedne z najtrudniejszych żniw w ostatnich kilkudziesięciu latach. Zbóż będzie w tym roku mniej, a ich jakość, zarówno tych konsumpcyjnych, jak i paszowych, będzie nieco gorsza, jednak chleba w naszej Ojczyźnie nie zabraknie – powiedział podczas uroczystości wiceminister Andrzej Butra i skierował do rolników podziękowania za codzienny trud oraz przywiązanie do ziemi, wiary, tradycji i dziedzictwa kulturowego.

Europejskie Targi Innowacji i Przedsiębiorczości na Obszarach Wiejskich to przedsięwzięcie nowe, zorganizowane w Łosiowie po raz pierwszy . Hasło przewodnie tych targów to: „Nowe technologie, innowacyjne pomysły i ich praktyczne zastosowanie w gospodarstwie” Wiceminister Butra uczestniczył w otwarciu zorganizowanej ramach tych targów wystawy pt.” Odnawialne Źródła Energii dla domu i biznesu”.

Odnawialne źródła energii są coraz częściej wykorzystywane. Główną przyczyną tej rosnącej popularności jest ich nieszkodliwość dla środowiska i niewyczerpywalność. Choć obecnie najwięcej energii produkuje się z paliw pierwotnych takich jak węgiel, ropa naftowa i gaz ziemny w kolejnych latach zasoby te, w związku ze wzrostem zapotrzebowania na energię, będą ulegać wyczerpaniu, a rola OZE coraz bardziej wzrastać – podkreślił wiceminister

Uroczystości dożynkowe i imprezy towarzyszące odbywały się na terenie Opolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Łosiowie. Organizatorzy święta plonów przygotowali wiele atrakcji: liczne wystawy, konkursy i występy artystyczne. Każdy mógł się zapoznać z ofertą wystawców krajowych i zagranicznych z Węgier, Niemiec i Czech – prezentujących wyroby z własnych gospodarstw i regionów oraz uczestniczyć w konkursach i zabawach.

http://www.minrol.gov.pl/

hastagi na stronie:

#anything

A to już wiesz?  Ferie w domu? Kilka pomysłów na dobrze spędzony czas

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy