Wiadomości branżowe

EPAM Systems zatrudni 120 programistów w Krakowie

EPAM Systems, wiodący dostawca kompleksowych rozwiązań w zakresie inżynierii oprogramowania oraz lider w dziedzinie usług IT w Europie Środkowo-Wschodniej, ogłasza otwarcie kolejnego biura w Polsce. Zatrudnieni dołączą do ponad stu programistów i specjalistów z branży IT, którzy już pracują dla EPAM w naszym kraju. Ekspansja firmy odzwierciedla trend dynamicznego rozwoju sektora ITO w Polsce.

Rozwój EPAM na polskim rynku to 120 nowych miejsc pracy dla doświadczonych specjalistów z branży IT: programistów działających w środowisku C++, JAVA czy Oracle, testerów oprogramowania i analityków. Docelowo, będą oni pracować dla międzynarodowego klienta, zajmującego się dostarczaniem innowacyjnych rozwiązań informatycznych. „EPAM znajduje się w fazie dynamicznego rozwoju. Nasze nowe biuro w Krakowie jest naturalną odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie ze strony naszych klientów. Chcemy zatrudniać około 20 nowych osób miesięcznie” – mówi Przemysław Fedyczkowski, Country Manager, EPAM Systems Poland.

Sektor usług informatycznych w Polsce rozwija się niezwykle szybko. Według szacunków firmy Pierre Audion Consulting, do końca 2015 roku polski rynek programowania i usług IT będzie warty ponad 4 miliardy euro i stanie się drugim rynkiem w Europie Środkowo-Wschodniej. W 2013 roku polska branża IT była liderem, jeśli chodzi o liczbę ofert pracy. Według portalu monsterpolska.pl, stanowiły one 54% wszystkich ogłoszeń.

W ostatnich latach Polska stała się również liderem, jeśli chodzi o poziom zatrudnienia w sektorze nowoczesnych usług biznesowych takich, jak ITO czy R&D. Kraków znalazł się w czołowej dziesiątce najatrakcyjniejszych światowych miejsc dla outsourcingu usług biznesowych (ranking Tholons Top Outsourcing Destinations 2014).

„EPAM współpracuje z największymi międzynarodowymi firmami. Dzięki naszym pracownikom, staliśmy się ich głównym partnerem w rozwoju. Jesteśmy dumni z naszych najwyższej klasy programistów i specjalistów od IT. Dalszy rozwój naszej firmy zależy od tego, czy w dalszym ciągu będziemy umieli pozyskiwać i utrzymywać najbardziej utalentowanych pracowników” – mówi Przemysław Fedyczkowski. „Polska jest jednym z wyróżniających się krajów, jeśli chodzi o rynek IT. Rozszerzamy swoją działalność, gdyż wierzymy w jego potencjał i doceniamy umiejętności polskich informatyków”.

 

O EPAM Systems

Działająca od 1993 roku firma EPAM Systems, Inc. (NYSE: EPAM) zajmuje się dostarczaniem rozwiązań w zakresie inżynierii oprogramowania w krajach Europy Środkowo-Wschodniej. EPAM Systems ma siedzibę w Stanach Zjednoczonych. Zatrudnia około 9300 informatyków i obsługuje klientów na całym świecie poprzez sieć oddziałów zlokalizowanych w USA, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Szwajcarii, Niemczech, Szwecji, Holandii, Singapurze, na Białorusi, Węgrzech, Ukrainie, w Kazachstanie, Polsce, Hong Kongu oraz w Australii. EPAM został sklasyfikowany na drugim miejscu listy 20 najszybciej rozwijających się amerykańskich firm technologicznych, przygotowanej przez magazyn Forbes w ramach rankingu America’s Best Small Companies 2013 i jest uznawana przez firmy analityczne Forrester i Zinnov za wiodącą firmę świadczącą usługi IT. EPAM Systems uplasował się wśród 30 najlepszych na świecie firm outsourcingowych 2013 r.

Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź naszą stronę: www.epam.com

Źródło Headlines. Dostarczył netPR.pl

Similar Posts