Wiadomości branżowe minrol

Tytuły Agroprzedsiębiorca RP 2011 przyznane

Podsekretarz stanu Andrzej Butra uczestniczył wczoraj w uroczystej Gali podsumowującej tegoroczną edycję Konkursu Agroprzedsiębiorca RP 2011. – Dzisiejsi laureaci są symbolem polskiego rolnictwa, które z

Podsekretarz stanu Andrzej Butra uczestniczył wczoraj w uroczystej Gali podsumowującej tegoroczną edycję Konkursu Agroprzedsiębiorca RP 2011.

– Dzisiejsi laureaci są symbolem polskiego rolnictwa, które z roku na rok staje się coraz bardziej nowoczesne i zmodernizowane – przyznał i dodał, że na ten sukces każdy z nagrodzonych pracował ciężko przez wiele lat. – Osiągnięcia, które stały się udziałem obecnych tu laureatów, to zasługa ich przedsiębiorczości i sprawnego wykorzystywania możliwości, jakie dają chociażby fundusze unijne – podkreślił wiceminister.

Andrzej Butra przyznał, że to dzięki pracy polskich rolników i przedsiębiorców z branży rolno-spożywczej konsumenci, nie tylko polscy, lecz także europejscy, mają pewność, że jedzą zdrową żywność wysokiej jakości. – W imieniu całego Kierownictwa resortu rolnictwa dziękuję Wam za to, że możemy z dumą sięgać po nasze rodzime produkty. Życzę wszystkim dalszych sukcesów – powiedział. Korzystając z okazji wiceminister złożył również wszystkim uczestnikom spotkania i ich rodzinom życzenia świąteczne.

Tradycyjnie już finaliści Konkursu zostali uhonorowani szablami, buławami oraz hełmami, symbolizującymi ich pracę i wkład w rozwój polskiego rolnictwa. Podziękowania, za docenienie tej ciężkiej pracy, złożył w imieniu laureatów na ręce Kapituły Konkursu Kazimierz Śnieżek, któremu przyznano tytuł Agroprzedsiębiorcy RP Wszechczasów.

Konkurs Agroprzedsiębiorca RP organizowany jest od 20 lat, a jego celem jest nagradzanie przedsiębiorców rolnych, mających znaczące dokonania w prowadzonych przez siebie agrofirmach. Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawowali wicemarszałek Sejmu RP Eugeniusz Grzeszczak oraz minister rolnictwa i rozwoju wsi Marek Sawicki.

http://www.minrol.gov.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy