Wiadomości branżowe

NOSPR dla małych i dużych

W niedzielę, 1 czerwca, Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach wystąpi podczas wyjątkowego poranku symfonicznego. Z okazji Dnia Dziecka muzycy NOSPR pod dyrekcją Sławka A. Wróblewskiego wykonają bajkę słowno-muzyczną Piotra Mossa pt. Niebieska małpka. W partii narratora wystąpi znany warszawski aktor Grzegorz Damięcki, związany na stałe z teatrem

W niedzielę, 1 czerwca, Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach wystąpi podczas wyjątkowego poranku symfonicznego. Z okazji Dnia Dziecka muzycy NOSPR pod dyrekcją Sławka A. Wróblewskiego wykonają bajkę słowno-muzyczną Piotra Mossa pt. Niebieska małpka. W partii narratora wystąpi znany warszawski aktor Grzegorz Damięcki, związany na stałe z teatrem Ateneum.
Bajkę poprzedzi wykonanie Symfonii dziecięcej Josepha Haydna, według niektórych źródeł przypisywanej Leopoldowi Mozartowi. Symfonię – to kolejna niespodzianka dla melomanów – zaprezentuje Orkiestra Kameralna POSM II st. im. K. Szymanowskiego w Katowicach pod dyrekcją Jana Stańczyka, tegorocznego maturzysty tejże szkoły. Orkiestrę przygotuje profesor Felicja Bieganek.
Niebieska małpka to bajka pełna nieprawdopodobnych zdarzeń: słynny profesor Bleué postanawia sklonować sam siebie. Eksperyment nie udaje się i zamiast profesora-klona powstaje małpka, w dodatku niebieska, z powodu swojego „dziwacznego” koloru wyśmiewana przez inne zwierzątka z laboratorium profesora. Małpka nieoczekiwanie staje się idolem tłumów i lansuje modę na kolor niebieski. Niestety, nie na długo – bożyszcze tłumów zostaje opuszczone przez wielbicieli, ponieważ zapanowała moda na kolor różowy… To wyjątkowa opowieść o odmienności, tolerancji, ale i ułudzie kultury masowej oraz nietrwałości chwilowych mód. W muzyce Piotra Mossa ilustrującej tekst Jeana-Louisa Bauera w przekładzie Krzysztofa Lipki odnaleźć można zarówno odwołania do klasyki symfonicznej, jak i wiele humoru, parodii oraz poezji, wyzwalającej dziecięcą wyobraźnię i fantazję.

Bilety w cenie 20 zł (ulgowe – 15 zł) dostępne będą w kasie NOSPR, kasie Teatru Śląskiego (26-31.05.), w punktach Ticketportal (26-30.05.) oraz na stronach www.ticketportal.pl, www.ebilet.pl i www.promostrefa.tauron-pe.pl.

Kasa biletowa NOSPR
29-30.05. od 15.00 do 17.00 oraz 
w dniu poranku od 10.00 (tel. 32 609-03-10)

Informacje, rezerwacje: tel. 32 251-89-03, e-mail: [email protected]l


dostarczył: infoWire.pl

Źródło Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy