Wiadomości branżowe minrol

Dożynki w Małopolsce 22.08.2011

Dożynki w Małopolsce 22.08.2011 Podsekretarz stanu Jarosław Wojtowicz uczestniczył w Dożynkach Województwa Małopolskiego, które odbyły się 21 sierpnia br. w Kamienicy. Święto, jak co roku,

Dożynki w Małopolsce
22.08.2011
Podsekretarz stanu Jarosław Wojtowicz uczestniczył w Dożynkach Województwa Małopolskiego, które odbyły się 21 sierpnia br. w Kamienicy.

Święto, jak co roku, było okazją do spotkania rolników z całego regionu małopolskiego i symbolicznego podziękowania za tegoroczny zbiór. Uroczystość zainaugurowano korowodem dożynkowym, który wyruszył spod Ośrodka Szkoleniowo-Turystycznego w Kamienicy do kościoła parafialnego. Następnie wszyscy uczestnicy święta udali się na stadion sportowy, gdzie odbyło się oficjalne otwarcie XIII Dożynek Wojewódzkich oraz widowisko obrzędowe „Kto we żniwa nie próżnował”.

Wiceminister Jarosław Wojtowicz podziękował rolnikom za tegoroczny trud i wysiłek włożony w zebranie plonów. – Święto Dziękczynienia za plony wieńczy rok rolniczego trudu. Wspaniałym symbolem tego święta jest tradycyjny bochen polskiego chleba. Jego przekaz od zarania jest jeden – sprawiedliwy podział owoców pracy. Pamiętajmy o tym nie tylko od święta – powiedział wiceminister. Jednocześnie podkreślił korzystne zmiany zachodzące w polskim rolnictwie, czego dowodem jest systematyczna i wyraźna poprawa sytuacji dochodowej gospodarstw rolnych. – Wyrażam głęboki szacunek dla Waszej pracy i zaangażowania. Dziś życzę dobrej zabawy i odpoczynku, a na przyszłość przychylności aury i pomyślności – dodał wiceminister rolnictwa.

Gospodarzami XIII Dożynek Województwa Małopolskiego byli: marszałek województwa małopolskiego Marek Sowa oraz wójt gminy Kamienica Władysław Sadowski. W wydarzeniu udział wzięli również inni przedstawiciele władz samorządowych z całego województwa oraz okoliczni mieszkańcy.

Dodatkowymi atrakcjami tegorocznych małopolskich dożynek były wystawy: sprzętu rolniczego, płodów rolnych i produktów regionalnych, pszczelarska oraz rękodzieła artystycznego. Wszyscy świętujący mogli skosztować specjałów kuchni regionalnej Lachów i Górali, a dzieci i młodzież miały możliwość uczestnictwa w licznych zabawach i konkursach. Ponadto dożynkowy program obfitował w występy kabaretowe oraz muzyczne zespołów i kapel regionalnych, a także zabawy biesiadne.

http://www.minrol.gov.pl/

hastagi na stronie:

#zwłoki w rącznej

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy