Wiadomości branżowe minrol

Piknik zbożowy

Piknik zbożowy 01.10.2011 Piknik zbożowy Podsekretarz stanu Jarosław Wojtowicz uczestniczył dziś w Pikniku zbożowym, zorganizowanym przez Krajową Radę Izb Rolniczych. W sobotnie południe na Rynku

Piknik zbożowy
01.10.2011

Piknik zbożowy Podsekretarz stanu Jarosław Wojtowicz uczestniczył dziś w Pikniku zbożowym, zorganizowanym przez Krajową Radę Izb Rolniczych.

W sobotnie południe na Rynku Nowego Miasta swoje produkty prezentowali przedstawiciele branży zbożowej.

Wiceminister Wojtowicz podkreślił, że polskie rolnictwo śmiało może konkurować z rolnictwem europejskim czy też amerykańskim.

„Oferujemy przetwory zbożowe bardzo wysokiej jakości. To ich atut. Należy tylko zwiększyć promocję tych produktów, które są tak cenne w naszej diecie. Dzisiejszy Piknik jest dobrym przykładem takich działań” – powiedział podsekretarz stanu Jarosław Wojtowicz.

Na Rynku Nowego Miasta, w licznych stoiskach, prezentowane były najwyższej jakości produkty zbożowe pochodzące z małych, często rodzinnych firm.

Podczas Pikniku wskazywano na to, jak na korzystny wpływ na nasze zdrowie ma spożywanie produktów zbożowych, które w 50% pokrywają zapotrzebowanie energetyczne organizmu.

http://www.minrol.gov.pl/

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy