Wiadomości branżowe

Góralska super majówka. Polacy wybierają Podhale

Biura podróży prześcigają się wzajemnie w ofertach na spędzenie tegorocznej majówki: szalone wycieczki po klubach, duże miasta nocą czy też długie, objazdowe wypady. Warto jednak pamiętać o naszych polskich górach, nadszedł bowiem „Czas na Białkę”. Spędź majówkę w swojskim klimacie! Dłuższy weekend majowy to doskonała okazja do

Teaser

Biura podróży prześcigają się wzajemnie w ofertach na spędzenie tegorocznej majówki: szalone wycieczki po klubach, duże miasta nocą czy też długie, objazdowe wypady. Warto jednak pamiętać o naszych polskich górach, nadszedł bowiem „Czas na Białkę”. Spędź majówkę w swojskim klimacie!

Dłuższy weekend majowy to doskonała okazja do rodzinnego wyjazdu za miasto, odpoczynku od codziennego życia i czerpania jak najwięcej radości z ciepłych, wiosennych dni. Jak sprawić, by nie było nudno, drogo i zbyt daleko?

Można udać się w nasze polskie Tatry – do ich nowej stolicy: Białki Tatrzańskiej. Tam czekają góralskie atrakcje i przyjemne kąpiele w obiekcie geotermalnym Terma Białka (dotychczas znanym jako Terma Bania). Coraz cieplejsze dni zachęcają do zadbania o ciało i umysł, przygotowania się w pełnej krasie do nadchodzącego lata. Górale przygotowali prawdziwie huczną majówkę. „Czas na Białkę” to ich wspólna inicjatywa mająca na celu wypromowanie tej podhalańskiej wsi coraz chętniej odwiedzanej przez turystów. Białka Tatrzańska to nie tylko zimowe szaleństwo. Mnóstwo atrakcji czeka na turystów przez cały rok. Można się o tym przekonać już w maju.

Zajeżdżamy pod Termę w starym stylu

Zapalonym miłośnikom pojazdów zabytkowych z pewnością przypadnie do gustu Tatrzański Zlot Pojazdów Zabytkowych, który odbędzie się 2 maja i to już po raz trzynasty. Będzie można pooglądać piękne, stare cacka motoryzacji sprzed 40, 50, 60, a nawet 80 lat! Ponadto z myślą o zwiedzających odbędzie się konkurs elegancji, polegający na wytypowaniu poprzez głosowanie najładniejszego samochodu. Niejednej osobie zakręci się łza w oku na widok odbywającej się parady samochodów ulicą Białki Tatrzańskiej. Będzie to niepowtarzalna okazja do przeniesienia się w dawne czasy, kiedy to Podhale odwiedzały elity międzywojnia.

Dla fanów gorących wrażeń

Tradycyjnie mile widziani w Termie są fani saunowania. W piątek (3 maja) przygotowano dla nich specjalną Saunowa Noc Ludowa – nawiązującą klimatem nie tylko do Święta Pracy, ale przede wszystkim do PRL-u. Będzie można wygrzewać się i korzystać z aromaterapii pod nośnym hasłem „Saunowicze wszystkich krajów – łączcie się!”. W specjalnie przygotowanym menu fani sauny znajdą potrawy kojarzące się z tradycyjną polską kuchnią: galaretę drobiową, kiszkę z cebulką i pajdą chleba, śledzia z cebulką, mielonego w sosie grzybowym, łazanki, a na deser wuzetkę z kremem i galaretkę z owocami. Nie zapomniano również o odpowiednim żytnim napitku dla wszystkich miłośników „procentów”.

Przez żołądek do serca

Rozkoszom podniebienia nie będzie końca. Na smakoszy i odważnych, którzy nie boją się przytyć, w sobotę czekać będą „Białczańskie smaki” – jarmark gastronomiczny. Swoje podniebienie będzie można połechtać podczas degustacji miejscowych wyrobów takich jak: sery regionalne, wędliny, wypieki, potrawy. Fani góralskiej nuty będą tupać żwawiej nóżką podczas występu Dziecięcego Zespołu Góralskiego Zawaternik oraz Zespołu Góralskiego Białcanie. Ponadto wśród głosujących na najlepsze stoisko regionalne odbędzie się konkurs. W nagrodę m.in. pobyt w pensjonacie z kolacją i przejazdem limuzyną czy też bilety do Termy Białka.

Szczegółowy plan Białczańskiej Majówki pojawi się już niebawem na stronie: www.termabialka.pl .

< 240232" >

Źródło Terma Bania. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy