Wiadomości branżowe minrol

Wojewódzko-Archidiecezjalne Dożynki Wielkopolskie

Wojewódzko-Archidiecezjalne Dożynki Wielkopolskie
28.08.2011 Wojewódzko-Archidiecezjalne Dożynki Wielkopolskie We Wrześni odbyły się 28 sierpnia br. XIII Wojewódzko-Archidiecezjalne Dożynki Wielkopolskie. Uczestniczył w nich podsekretarz stanu Tadeusz Nalewajk. To regionalne święto

28.08.2011
Wojewódzko-Archidiecezjalne Dożynki Wielkopolskie We Wrześni odbyły się 28 sierpnia br. XIII Wojewódzko-Archidiecezjalne Dożynki Wielkopolskie. Uczestniczył w nich podsekretarz stanu Tadeusz Nalewajk.

To regionalne święto plonów rozpoczęto mszą świętą na wrzesińskim rynku, której przewodniczył JE Ksiądz Arcybiskup Józef Kowalczyk, Prymas Polski. Następnie korowód dożynkowy udał się do Amfiteatru im. Anny Jantar, gdzie odbywał się uroczysty obrzęd dożynkowy.

W swoim wystąpieniu podczas uroczystości wiceminister Nalewajk, powiedział, że wielowiekowe tradycje dziękczynienia za plony kultywowane są pieczołowicie nadal. „To nasze korzenie, nasza tożsamość” zaznaczył.

Podkreślił, że dzięki ogromnemu przywiązaniu rolników i ich szacunkowi dla uprawianej ziemi mamy doskonałej jakości produkty rolne, bezpieczną, zdrową i smaczną żywność, a ciężka praca i trud wkładany w produkcję rolną wymaga szacunku i uznania.

„Polska żywność zdobywa coraz to nowe rynki zbytu i to nie tylko w Europie, ale na całym świecie. Nawet w tak odległych krajach, jak Chiny, czy Japonia. Mamy dodatnie saldo w obrocie zagranicznym artykułami rolno – spożywczymi. W roku ubiegłym osiągnęło ono 2,6 mld euro.” – zaznaczył wiceminister.

Archidiecezjalnym dożynkom towarzyszyła wystawa rolnicza i występy zespołów artystycznych. Jak co roku odbyły się też konkursy na najlepsze stoisko i najpiękniejszy wieniec dożynkowy.

http://www.minrol.gov.pl/

A to już wiesz?  na terenie gminy Czernichów obowiązuje ALARM PRZECIWPOWODZIOWY

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy