Wiadomości branżowe

Projekt „Plac Zabaw w Zasięgu Ręki” z Sułkowic w województwie małopolskim otrzyma 27 500 zł od Fundacji Aviva. 2. edycja konkursu grantowego „To dla mnie ważne” rozstrzygnięta!

Projekt „Plac Zabaw w Zasięgu Ręki” z Sułkowic w województwie małopolskim został jednym z laureatów konkursu grantowego „To dla mnie ważne” i otrzyma od Fundacji Aviva grant w wysokości 27 500 zł na stworzenie placu zabaw. A nie było łatwo o wygraną. Internetowe głosowanie trwało dwa miesiące, o fundusze walczyło 410 zgłoszonych pomysłów, a na stronie

Projekt „Plac Zabaw w Zasięgu Ręki” z Sułkowic w województwie małopolskim został jednym z laureatów konkursu grantowego „To dla mnie ważne” i otrzyma od Fundacji Aviva grant w wysokości 27 500 zł na stworzenie placu zabaw. A nie było łatwo o wygraną. Internetowe głosowanie trwało dwa miesiące, o fundusze walczyło 410 zgłoszonych pomysłów, a na stronie na stronie www.todlamniewazne.pl oddano aż 1 240 000 głosów. Dzięki funduszom przyznanym przez Fundację Aviva w Polsce powstaną kolejne miejsca przyjazne dzieciom i ich rodzicom. 5 grudnia 2014 roku jury konkursu ogłosiło 9 laureatów z 6 różnych województw, którzy dostaną łącznie 220 tys. zł na zrealizowanie marzeń.

 

W Sułkowicach powstanie plac zabaw

Projekt „Plac Zabaw w Zasięgu Ręki” zgłosiło do 2. edycji konkursu grantowego „To dla mnie ważne” Stowarzyszenie „Dajmy Dzieciom Radość”, które od 2012 roku działa w Sułkowicach Łęgu w województwie małopolskim. Głównym celem stowarzyszenia jest zagospodarowanie terenu po byłym przedszkolu. Już wiele udało się osiągnąć – uporządkować teren wokół budynku, zasiać trawę, stworzyć ścieżkę do biegania i jazdy na rowerze. Postawiono też piaskownicę i kilka ławeczek. Dzieciom do szczęścia potrzebny jest jeszcze ogólnodostępny plac zabaw. Dzięki uzyskanym od Fundacji Aviva grantom w wysokości 27 500 zł uda się stworzyć miejsce do aktywnego spędzania czasu z huśtawkami, bujaczkami i zjeżdżalniami. Tam rodzice i dzieci będą mogli bawić się i cieszyć się wspólnymi chwilami na świeżym powietrzu. Marzeniem członków stowarzyszenia jest wybudowanie małej muszli koncertowej, w której dzieci mogłyby dawać występy.

Fundacja Aviva ogłasza zwycięzców

Jurorzy konkursu grantowego „To dla mnie ważne”, organizowanego przez Fundację Aviva już po raz drugi, musieli dokonać trudnego wyboru. Spośród 20 finałowych inicjatyw zgłoszonych na stronie internetowej www.todlamniewazne.pl wyłonili 8 laureatów konkursu i rozdzielili między nich pulę grantów o łącznej wysokości 200 tys. zł. Członkowie jury postanowili też wyróżnić jeden z pomysłów zgłoszonych do konkursu grantem specjalnym wynoszącym 20 tys. zł.

A to już wiesz?  Kredyt Agro Ekspres Banku BGŻ w programie Agriclub

To nie koniec konkursu. 50 inicjatyw może liczyć na wsparcie dzięki crowdfundingowi!

Pomimo tego, że internetowe głosowanie w konkursie grantowym „To dla mnie ważne” już się zakończyło – jeszcze nie wszystko stracone. Wnioski wciąż mają szansę na realizację! Fundacja Aviva zaprosiła 50 autorów projektów (w tym 9 laureatów), którzy w konkursie otrzymali największą liczbę głosów, do udziału w innowacyjnym projekcie crowdfundingu. Projekt będzie prowadzony razem z polskim Kickstarterem Wspieram.to – kierującym portalem crowdfudingowym. Crowdfunding polega na finansowaniu pomysłów przez społeczność, która jest wokół nich zorganizowana (terytorialnie, mentalnie, hobbystycznie lub po prostu wspiera daną działalność czy grupę inicjatorów). To rozwiązanie niespotykane nigdy wcześniej w Polsce w działaniach fundacji korporacyjnych oraz tego typu konkursach grantowych. Autorzy inicjatyw społecznych mogą uzyskać dodatkowe fundusze od wszystkich tych, którzy zechcą wesprzeć ich pomysł. Od 5 grudnia 2014 roku na stronie internetowej www.todlamniewazne.pl przy inicjatywach TOP 50 pojawił się przycisk „dotuj”. Klikając w przycisk można przekazać wnioskodawcom fundusze. Nie ma kwot maksymalnych. Możliwość pieniężnego wspierania projektów trwać będzie do 31 stycznia 2015 roku. Akcja prowadzona jest pod hasłem zamień głosy na pieniądze w myśl zasady „Bierzesz ile zbierzesz”. Więcej informacji znajduje się pod adresem: todlamniewazne.pl/crowdfunding lub na wspieram.to/todlamniewazne.

 

Wspieraj małopolskie projekty

Z województwa małopolskiego o dodatkowe fundusze w ramach crowdfundingu starają się dwie inicjatywy. Projekt „Dobra zabawa przy ogromnym stole” zgłosiło Stowarzyszenie Pralnia Kultury z Krakowa. Celem wnioskodawców jest stworzenie nowoczesnego placu zabaw z ogromnym stołem w centralnym miejscu. To dzięki niemu można by było organizować konkursy plastyczne, warsztaty i rodzinne pikniki. Ponadto na zebranie pieniędzy liczy Fundacja Oxtilo Plus ze stolicy Małopolski. Szuka ono dofinansowania na prowadzenie warsztatów programistycznych, dzięki którym można zainteresować dzieci światem informatyki poprzez praktyczne ćwiczenia w formie zabaw i zadań.

A to już wiesz?  Zostań „Seniorem bez ograniczeń” i ciesz się aktywnym życiem


dostarczył infoWire.pl

Źródło AVIVA. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy