Małopolska Wiadomości branżowe

Nadchodzą silne mrozy w Polsce

Nadchodzą silne mrozy w Polsce
W związku z niskimi temperaturami, które będą utrzymywać się w naszym kraju, MSW prosi o zwracanie szczególnej uwagi na osoby bezdomne i starsze. Dzwoniąc na numer alarmowy 112 albo 997, możemy uratować im życie. Zima to także okres zwiększonej liczby pożarów i zatruć tlenkiem węgla. Państwowa Straż Pożarna przypomina, jak bezpiecznie korzystać z urządzeń grzewczych i gazowych.

Państwowa Straż Pożarna podkreśla, aby pod żadnym pozorem nie zasłaniać ani nie zaklejać przewodów wentylacyjnych. W urządzeniach gazowych, w przypadku braku wystarczającej ilości powietrza, dochodzi do niezupełnego spalania i wytworzenia się niewyczuwalnego tlenku węgla. Niepokojącymi objawami świadczącymi o ulatniającym się tlenku węgla mogą być nudności, senność i bóle głowy.

Strażacy przestrzegają, aby do ogrzewania pomieszczeń używać tylko urządzeń gazowych i elektrycznych posiadających atesty.

Policjanci patrolują miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne m.in. pustostany czy ogródki działkowe.

Ubiegłej doby z powodu wychłodzenia zmarły dwie osoby z województwa warmińsko – mazurskiego i małopolskiego.

Od początku października 2011 roku do 5 stycznia br. z powodu zatrucia tlenkiem węgla zmarły 44 osoby.

Szczegółowe informacje na temat tego, jak ustrzec się przed zatruciem tlenkiem węgla można znaleźć na stronie internetowej Państwowej Straży Pożarnej: http://www.straz.gov.pl

Similar Posts