Wiadomości branżowe

Pracownicy krakowskiego biura BP Europe SE dołączą do zespołu AmeriGas

800x600 Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

Teaser

Wraz z przejęciem od BP Europe SE polskiego segmentu dystrybucji LPG, spółka AmeriGas Polska stała się współliderem tego rynku w Polsce. Od 5 września pracownicy zajmujący się biznesem LPG w krakowskim biurze BP Europe SE dołączą do zespołu AmeriGas. To przełomowa integracja w historii sektora LPG w Polsce.

Po raz drugi w ciągu ostatnich trzech lat za najważniejszymi zmianami właścicielskimi na polskim rynku LPG stoi marka AmeriGas. Dzięki przejęciu Shell Gas Polska w 2010 roku oraz polskiego segmentu obrotu gazem płynnym od BP Europe SE w 2013 roku, spółka AmeriGas Polska stała się współliderem na rodzimym rynku LPG, którego łączna sprzedaż w 2012 roku według Polskiej Organizacji Gazu Płynnego wyniosła 2180 tys. ton.

“Dzisiaj sfinalizowaliśmy proces przejęcia gazowej części BP Europe SE w Polsce” – powiedział Jerzy Szablewski, dyrektor zarządzający AmeriGas Polska. – “To przejęcie pokazuje, jak ważnym dla UGI Corporation oraz Grupy FLAGA, której częścią jest AmeriGas Polska, jest polski rynek LPG i jego możliwości dalszego rozwoju. Cieszymy się, że będziemy mogli wykorzystać nasze ponad dwudziestoletnie doświadczenie
w zakresie dystrybucji LPG na dużo większą skalę. Dzięki temu nasze komfortowe i ekologiczne paliwo będzie dostępne dla jeszcze większej grupy klientów, którzy są największą wartością firmy AmeriGas Polska.”

Jest to historyczny moment dla spółki AmeriGas Polska. Dzięki połączeniu dwóch firm średniej wielkości powstaje „nowy” AmeriGas Polska – współlider rynku LPG. Firma powiększa się o 126 pracowników zatrudnionych dotychczas w biznesie LPG BP Europe SE w biurze krakowskim i trzech oddziałach w Polsce. Dzięki powiększonemu potencjałowi operacyjnemu, w skład którego wchodzi teraz sześć rozlewni, sześć niezwiązanych z rozlewniami regionalnychcentrów dystrybucji oraz dwa terminale przeładunkowe gazu płynnego firma spodziewa się uzyskać wiele synergii, najszybciej odczuwalnych w zakresie logistyki.

Najważniejszym wyzwaniem dla AmeriGas Polska jest teraz płynna integracja biznesów przeprowadzona bez zakłóceń dla klientów.

„Jesteśmy przekonani, że ta integracja pozwoli zapewnić naszym obecnym i przyszłym klientom najlepszą ofertę na rynku ” – powiedział Jerzy Szablewski. “Polska jest jednym z najważniejszych i perspektywicznych rynków LPG w Europie” – dodał Szablewski. – “Nadal ponad 5,4 mln polskich gospodarstw domowych korzysta każdego dnia z butli gazowych. Cieszy nas również wciąż rosnąca liczba klientów indywidualnych i przemysłowych wykorzystujących LPG w zbiornikach oraz ciągły wzrost liczby samochodów z instalacjami gazowymi. Jesteśmy dumni z tego, że możemy uczestniczyć, jako współlider, w tak dynamicznym rozwoju polskiego rynku LPG.”

AmeriGas Polska jest częścią Grupy FLAGA, jednej z trzech składowych biznesowych UGI Corporation w Europie. Oficjalnie marka zaistniała w Polsce w 2010 roku wraz z przejęciem Shell Gas Polska. W wyniku przejęcia segmentu dystrybucji LPG od BP Europe SE w Polsce, AmeriGas zatrudniać będzie łącznie ponad 350 osób w całej Polsce. 

 

AmeriGas Polska to firma działająca na polskim rynku od 20 lat, od 2010 roku pod marką AmeriGas. Firma jest częścią europejskiej Grupy FLAGA, jednej z trzech składowych biznesowych międzynarodowego koncernu UGI Corporation w Europie.

 

 

Do tej pory AmeriGas Polska był jednym z czołowych dostawców LPG na potrzeby grzewcze, technologiczne oraz napędzania pojazdów dla odbiorców indywidualnych i korporacyjnych. Obecnie, wraz z przejęciem od BP Europe SE segmentu dystrybucji LPG, AmeriGas stał się współliderem polskiego rynku gazu płynnego. Jest to największa integracja w historii tego sektora, która zarazem czyni spółkę AmeriGas najdynamiczniej rozwijającą się marką na rynku LPG w Polsce. Z produktów AmeriGas korzysta kilka milionów użytkowników na terenie całego kraju, którzy od teraz obsługiwani są przez ponad 350 pracowników firmy. Po transakcji AmeriGas dysponuje 6 rozlewniami, 6 niezwiązanymi z rozlewniami regionalnymicentrami dystrybucji oraz dwoma terminalami przeładunkowymi gazu płynnego.

 

 

Dzięki połączeniu dwóch firm średniej wielkości powstaje „nowy” AmeriGas Polska, którego udział rynkowy wynosi 23 proc. w segmencie butli i zbiorników oraz 13 proc. w segmencie autogazu. AmeriGas szacuje, że jego przychody wzrosną dwukrotnie
i w 2014 roku osiągną kwotę 1244 mln PLN (w porównaniu do przychodu w wysokości 593 mln PLN w 2012 roku).

 

 

AmeriGas Polska, jako pierwsza firma w branży LPG w Polsce, wdrożyła zintegrowany system zarządzania jakością, bezpieczeństwem i higieną pracy według norm ISO 9001:2008, PN-EN 18001:2004 oraz OHSAS 18001:2007. W oparciu o certyfikowany system zarządzania jakością wg normy ISO 9001 firma operuje na rynku gazu płynnego od 2002 r., natomiast system bezpieczeństwa i higieny pracy certyfikowany był na zgodność z normą PN 18001 oraz OHSAS w 2008 roku. Przez ten okres systemy podlegały ciągłemu monitorowaniu i doskonaleniu, a prowadzone audyty potwierdzały skuteczne wdrożenie i jego zdolność do realizacji polityki i osiągania zdefiniowanych celów.

 

Źródło AmeriGas. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy