Wiadomości branżowe minrol

Targi NATURA FOOD

Targi NATURA FOOD 17.10.2011 Targi NATURA FOOD Podsekretarz stanu Andrzej Butra uczestniczył w IV edycji Targów Naturalnej Żywności Natura Food, które odbywały się w Łodzi,

Targi NATURA FOOD
17.10.2011

Targi NATURA FOOD Podsekretarz stanu Andrzej Butra uczestniczył w IV edycji Targów Naturalnej Żywności Natura Food, które odbywały się w Łodzi, 14-16 października 2011 r.

Podczas targów miało miejsce podsumowanie konkursów organizowanych przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Wiceminister Butra, na specjalnie zorganizowanej uroczystości, wręczył statuetki oraz dyplomy Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, laureatom czterech takich konkursów.

W ramach konkursu na najlepsze gospodarstwo ekologiczne, organizowanego przy ścisłej współpracy z Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Oddział w Radomiu, zgłoszone gospodarstwa ekologiczne oceniane były w dwóch kategoriach. W kategorii ekologiczne gospodarstwo towarowe pierwsze miejsce zajęła Spółka Rolnicza Juchowo Sp. z o. o. (województwo zachodniopomorskie), natomiast w kategorii ekologia-środowisko – Mirosław Angielczyk z województwa podlaskiego. Laureatkami pierwszych miejsc konkursów na najlepszą pracę magisterską i najlepszą pracę doktorską w zakresie polityki jakości żywności zostały: Alicja Chorąży za pracę magisterską pt. „Możliwość wykorzystania roztoczy z rodziny dobroczynkowatych (Acari: Phytoseiidae) w integrowanej ochronie plantacji truskawki przed przędziorkiem chmielowcem (Tetranchytus urticae Koch)”; Ewa Dąbkowska za pracę doktorską pt. „Wpływ odmian ziarna orkiszu uzyskanego w warunkach produkcji ekologicznej na jakość mąki”. W konkursie wiedzy o rolnictwie ekologicznym pierwsze miejsce zajął Paweł Dymkowski ze szkoły ZSCKR im. Aleksandra Świętochowskiego w Gołotczyźnie. Natomiast za najlepszy projekt mający na celu promocję regionu za pomocą produktu regionalnego lub tradycyjnego uznano inicjatywę Lokalnej Grupie Działania „Na Śliwkowym Szlaku”.

Podczas trzech dni targów na stoiskach wystawienniczych swoją ofertę prezentowali: producenci żywności tradycyjnej i ekologicznej, gospodarstwa ekologiczne i agroturystyczne, farmy zdrowia, hurtownie, sklepy z żywnością wysokiej jakości, winiarnie oraz browary. Zwiedzający mieli możliwość skosztowania produktów ekologicznych, wytwarzanych według tradycyjnych metod i procedur, specjałów z poszczególnych regionów Polski.

Targi Natura Food, będące najważniejszą imprezą branży produktów tradycyjnych i ekologicznych w Polsce, zorganizowane zostały pod honorowym patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

http://www.minrol.gov.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy