Wiadomości branżowe minrol

Kontynuacja promocji polskiej żywności na rynku niemieckim

Kontynuacja promocji polskiej żywności na rynku niemieckim
10.03.2011
Kontynuacja promocji polskiej żywności na rynku niemieckim W dniach 8 i 9 marca br. delegacja MRiRW, której przewodniczył Minister Marek Sawicki, uczestniczyła na zaproszenie Prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej (POT) w Międzynarodowych Targach Turystycznych ITB w Berlinie. ITB to w tym roku drugie po „Zielonym Tygodniu” międzynarodowe targi w Berlinie, na których Polska pełniła rolę Kraju Partnerskiego.

Targi ITB to najważniejsze i najbardziej prestiżowe targi turystyczne na świecie. Co roku przyciągają rekordową liczbę wystawców i zwiedzających, wśród których są ministrowie, parlamentarzyści oraz dyplomaci z wielu krajów.

Głównym celem polskiego wystąpienia na ITB 2011 była budowa pozytywnego wizerunku Polski – gospodarza Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej EURO’2012 – jako kraju, który stawia na młodość, nowoczesność i kreatywność oraz charakteryzuje się niezwykłą różnorodnością kulturową i przyrodniczą. Hasłem przewodnim, za pomocą którego POT promuje Polskę w Berlinie jest: MOVE YOUR IMAGINATION. Podczas otwarcia targów zaprezentowano film w technologii 3D, który przedstawił liczne walory turystyczne Polski.

Delegacja MRiRW uczestniczyła w szeregu spotkaniach z polskimi wystawcami, samorządowcami i parlamentarzystami. Natomiast minister Marek Sawicki spotkał się również z Sekretarzem Stanu w Federalnym Ministerstwie Spraw Zagranicznych Kornelią Pieper.

Pobyt w Berlinie był okazją do rozmów o promocji polskiej żywności na rynku niemieckim. W Ambasadzie RP, z inicjatywy Ambasadora RP w Berlinie Marka Prawdy, odbyło się spotkanie Ministra Sawickiego z Wolfgangiem Mücherem z Zarządu sieci EDEKA Minden-Hannover. Rozmawiano o wprowadzeniu polskich produktów do sieci oraz przyszłej promocji polskiej żywności – najpierw w sklepach w Berlinie i Brandenburgii, a następnie w całych Niemczech.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy