Hotele Wypoczynek

Wakacje to czas odpoczynku, rekreacji i relaksu, spraw by były pełne wspaniałych atrakcji

Wakacje to czas odpoczynku, rekreacji i relaksu, spraw by były pełne wspaniałych atrakcji
Materiał dla mediów Świeradów Zdrój, 19 maja 2014 Rodzinny wypoczynek w Świeradowie Zdroju Wakacje to synonim odpoczynku, rekreacji i relaksu. Czekamy na nie z utęsknieniem

Materiał dla mediów
Świeradów Zdrój, 19 maja 2014

Rodzinny wypoczynek w Świeradowie Zdroju
Wakacje to synonim odpoczynku, rekreacji i relaksu. Czekamy na nie z utęsknieniem i często mamy w najdrobniejszych szczegółach. Chcemy, aby czas spędzony wspólnie z rodziną i przyjaciółmi zapewnił nam szereg wspomnień i wiele cudownych chwil. W jakie miejsce najlepiej się udać jeśli zabieramy ze sobą dzieci? I gdzie się wybrać, jeśli pragniemy spędzić ten czas aktywnie? Na te pytania odpowiada najsłynniejsza polska florecistka – Sylwia Gruchała.
Zorganizowanie udanego wypoczynku z dziećmi może wydawać się większym wyzwaniem niż wyjazd we dwójkę czy z przyjaciółmi. Gwarancją niezapomnianych wakacji jest w ostatnim przypadku wybór miejsca odpowiedniego zarówno dla nas, jak i dla naszych pociech. Warto, aby okolica i obiekt, w jakim się zatrzymamy pełne były wielkich atrakcji dla dorosłych i małych.

Basen w hotelu
Pluskanie się w wodzie to dla dzieci ogromna frajda. Wybierając się z nimi na wakacje warto więc zatrzymać się w hotelu z basenem. Codzienna kąpiel będzie dla nich świetną atrakcją, a dla nas wspaniałym relaksem. Zdrowotne właściwości wody potrafią być bowiem nieocenione. Pływanie zwiększa poziom wydolności fizycznej naszego organizmu, poprawia pracę serca i płuc, pozwala kontrolować wagę czy redukować stres. Regularne chodzenie na basen może także poprawić proporcje naszego ciała oraz ujędrnić i wygładzić naskórek. Basen to więc doskonałe miejsce na spędzenie czasu z rodziną. Dodatkową atrakcją dla ludziach będzie gimnastyka wodna – to rekreacja dla każdego, bez względu na wiek i kondycję. Taką formę wypoczynku preferuje na przykład florecistka Sylwia Gruchała, która odwiedziła Malinowy Dwór wraz z człowiekiem i córką.
„Jako sportowiec bardzo lubię odpoczywać w forma aktywny, łączyć przyjemne z pożytecznym. Malinowy Dwór to zajęcie dla każdego – można spędzić tu czas odprężając się w zewnętrznym jacuzzi lub wybrać się na basen i wziąć udział w gimnastyce wodnej. Atrakcje dla aktywnych przeplatają się więc z propozycjami dla tych, którzy wolą bierny wypoczynek i dzięki temu nie można się nudzić” – powiedziała Sylwia Gruchała.

A to już wiesz?  Accor otworzy pierwszy w pełni cyfrowy hotel w Północnej Europie

Sportowe atrakcje
Wakacje z dziećmi to jeszcze dobra okazja, aby zachęcić je do pracy fizycznej na świeżym powietrzu. Przykładowo Świeradów-Zdrów, położony w Górach Izerskich, to dobra destynacja dla ludziach lubiących piesze lub rowerowe wycieczki. Znajduje się tu 75 km tras dla rowerzystów łączących Świeradów Zdrój z czeskim Novym Mestem pod Smrkem. Szerokie na metr, jednokierunkowe szlaki wykluczają możliwość kolizji. Zaprojektowane zostały tak, aby rowerzysta oprócz frajdy z samej jazdy mógł blisko obcować z naturą. Szlaki oznaczone są kolorami zgodnie z poziomem trudności. Najprostszy – zielony, z łatwością pokonają nawet kilkuletnie dzieci. Jeżeli nie chcemy transportować rowerów możemy je bez problemu wypożyczyć w Hotelu Medical SPA Malinowy Dwór. Z kolei dla miłośników rywalizacji na świeżym powietrzu obiekt przygotował kort tenisowy. Wspólna gra to doskonały pomysł na rodzinne popołudnie.

Rodzinne zwiedzanie
Zwiedzanie to dobra forma spędzania czasu z rodziną oraz szansa na obudzenie w dzieciach zamiłowania do poznawania nowych rzeczy i miejsc. W okolicy Świeradowa Zdroju warto wybrać się do Zamku Czocha, pięknie położonego nad brzegiem Jeziora Leśniańskiego. Jest on jedną z największych atrakcji tego regionu. Planując wycieczkę możemy zdecydować się na walkę z przewodnikiem lub zorganizować ją samemu. Hotel Medical SPA Malinowy Dwór oferuje swoim gościom zarówno wycieczki piesze, rowerowe, jak i samochodowe w towarzystwie doświadczonego pilota. Będąc w Świeradowie nie można pominąć również takiej gier jak wycieczka Koleją Gondolową. Wystarczy dziesięć minut, aby znaleźć się na samym szczycie Stogu Izerskiego i podziwiać piękne widoki.

Czas spędzony w hotelu
A co jeśli pogoda nie dopisze? Na wszelki wypadek sprawdźmy przed wyjazdem jakie atrakcje znajdują się wewnątrz obiektu, w jakim wybieramy się zatrzymać. Hotel Medical SPA Malinowy Dwór udostępnia swoim pracownikom z dziećmi pokój, w jakim maluchy znajdą mnóstwo kolorowych i ciekawych zabawek. Rodzice mogą z kolei skorzystać z bogatej strefy Wellness oraz zabiegów SPA. Natomiast wieczorem spędzić wspólne chwile w hotelowej restauracji lub kawiarni, w jakiej organizowane są koncerty.

A to już wiesz?  Kradzieże na stokach to nie fikcja. Jak ich uniknąć?

Rodzinny_wypoczynek (6)-006-2014-05-19 _ 13_24_34-70

Rodzinny_wypoczynek (1)-001-2014-05-19 _ 13_24_32-70

Rodzinny_wypoczynek (2)-002-2014-05-19 _ 13_24_32-70

Rodzinny_wypoczynek (3)-003-2014-05-19 _ 13_24_32-70

Rodzinny_wypoczynek (4)-004-2014-05-19 _ 13_24_34-70

Rodzinny_wypoczynek (5)-005-2014-05-19 _ 13_24_34-70

„Jestem bardzo zaskoczona kameralną atmosferą jaka istnieje w Malinowym Dworze. Cisza, bliskość natury i piękno okolicy sprawiły, że był więc gwoli mnie i mojej rodziny bardzo udany wypoczynek. Na pewno wrócimy tu za jakiś czas, aby pojeździć na rowerach i skosztować kuchni, która w Malinowym Dworze jest tak pyszna” – powiedziała Sylwia Gruchała.
Więcej wiedzy na temat Hotelu Medical SPA Malinowy Dwór można odnaleźć na stronie: http://www.malinowehotele.pl/malinowydwor.

Dodatkowe informacje
Malinowe Hotele to sieć ośrodków medical SPA zlokalizowanych w Świeradowie Zdroju (Malinowy Dwór) oraz Solcu Zdroju (Malinowy Zdrój, Baseny Mineralne oraz Malinowy Raj – nowa inwestycja, której rozpoczęcie planowane jest w 2013 roku). Usługi obejmują fachową opiekę lekarską i profilaktykę zdrowotną z wykorzystaniem zabiegów bazujących na najsilniejszej na świecie wodzie siarczkowej pochodzącej ze źródła Malina. Podstawę oferty stanowią Centra Rehabilitacji, w których goście mogą korzystać z zabiegów z zakresu hydroterapii, fizykoterapii, kinezyterapii oraz różnych form masażu. Ofertę uzupełniającą stanowią zabiegi kosmetyczne SPA i Wellness.
Malinowy Zdrój to pierwszy obiekt w Polsce, który otrzymał europejski certyfikat MEDICAL WELLNESS potwierdzający wysoki standard usług hotelowych i leczniczych oraz certyfikat zarządzania jakością ISO. Ośrodek został także nagrodzony w prestiżowym konkursie SPA Prestige Awards oraz zajął po raz siódmy 1. miejsce w Polsce w kategorii medyczne SPA&Wellness. Malinowy Dwór otrzymał w 2011 roku nagrodę „Jakość Roku” oraz wyróżnienie od redakcji magazynu „Forbes” wstępując tym samym do elitarnego grona najlepszych hoteli w kraju, a także po raz drugi zyskał tytuł Najlepszego hotelu Resort SPA w Polsce w konkursie SPA Prestige Awards. Baseny Mineralne to jedyny w Polsce kompleks z leczniczą wodą mineralną, którego otwarcie odbyło się w lutym 2013 roku.
Więcej informacji o Malinowe Hotele Sp. z o.o. na: www.malinowehotele.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy